GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-04-2021 17:15   Güncelleme : 15-04-2021 17:15

Samsun'da dilencilere operasyon

Samsun'da cami önlerinde araç ve yaya trafiğini yoğun olduğu bölgelerde duygu sömürüsü yapan dilencilere yönelik zabıta ekipleri operasyon düzenledi. Operasyonda 10'u yetişkin 6'sı çocuk 16 kişi yakalandı.

Samsun'da dilencilere operasyon

Samsun İlkadım Belediye Zabıta ekipleri,  kentin bazı noktalarında çocuklarını kullanarak duygu sömürüsü yapan ve bu yolla vatandaşlardan haksız kazanç elde eden dilencilere operasyon düzenledi.

Özellikle cami önlerinde, araç ve yaya trafiğini yoğun olduğu bölgelerdeki kavşak ve caddeler çocuklarını kullanarak vatandaşların duygularını istismar eden dilenciler zabıta ekipleri tarafından tek tek yakalandı. 10'u yetişkin 6'sı çocuk 16 kişi Büyükşehir dilenci toplama merkezine getirildi ve burada 5326 sayılı Kabahatler Kanunu'nun 33'üncü maddesi uyarınca 187 TL para cezası kesildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Özellikle kadın dilenciler çocuklarını kullanmak suretiyle duygu sömürüsü yaparak vatandaşlardan para istiyor. Zabıta personelimiz bu durumun önüne geçmek için gece gündüz çalışıyor. Yakaladığımız her dilenci hakkında Büyükşehir belediyemizin toplanma merkezinde cezai işlem uyguluyoruz. Ramazan ayının maneviyatını kullanan bu uyanıklara karşı vatandaşlarımızın dikkatli olması gerekiyor. İlkadım’da bu tür vakaları en aza indirmek için dilencilere yönelik düzenlediğimiz denetimler aralıksız devam edecek" ddedi.

SAMSUN HABER HATTI