GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-09-2023 13:16

Samsun'da doğaseverler sahildeki çöpleri topladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Dünya Temizlik Günü’nde ‘Let’s Do It’ işbirliği ile sahillerde çöp toplama etkinliği gerçekleştirdi. ‘Temiz çevre’ konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan etkinlikte toplanan atıklar arasında özellikle plastik atıkların yoğunlukta olması dikkat çekti.

Samsun'da doğaseverler sahildeki çöpleri topladı

Dünya Temizlik Günü kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi ve ‘Let’s Do It’ işbirliğiyle  Costal ve Atakum sahillerinde çöp toplama etkinliği düzenlendi.  Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve öğrenciler eldivenlerini takarak sahilde bulunan plastik şişeler, sigara izmaritleri, plastik poşetler ve diğer çöpleri, çöp torbalarına topladı. ‘Temiz Çevre’ konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla yapılan etkinlikte toplanan çöpler arasında plastik atık grubunun yoğunlukta olduğu gözlemlendi. 

‘TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN DAİMA SAHADAYIZ’
Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Mavi Bayrak Yerel Sorumlusu Enes Sinan Yüksel, çevre ile ilgili yapılan her çalışmaya özel hassasiyet gösterildiğini belirterek, “Bu etkinliğin amacı sadece çöp toplamak değil, aynı zamanda çevre bilincimizi artırarak daha temiz ve sağlıklı bir çevre yaratma yolunda farkındalık oluşturmak” dedi.

‘AMACIMIZ TEMİZ BİR ÇEVRE’
‘Temiz çevre’ konusunda sadece bir görev değil, bir yaşam tarzı haline getirme fikri ile hareket ettiklerini belirten Let’s Do It Türkiye Genel Koordinatörü Yusuf Dursun Durmuş ise, “Let’s Do It dediğimiz bu hareketi 193 ülkede eş zamanlı olarak gerçekleştiriyoruz. Amacımız atık farkındalığı kazandırmak, çöp körlüğüne karşı her yaştan insana hitap edebilmek” şeklinde konuştu.