GÜNDEM
Giriş Tarihi : 07-01-2020 12:08   Güncelleme : 08-01-2020 09:26

Samsun'da doktora saldıranlara 8 yıl hapis istendi

Samsun'da, karıştıkları kavganın ardından gittikleri özel hastanenin acil servisinde doktor ile güvenlik görevlisine saldıran 3 kişi hakkında 8'er yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Samsun'da doktora saldıranlara 8 yıl hapis istendi

Samsun'un Atakum ilçesinde 15 Haziran 2018 Cuma günü, Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki bir kafede çıkan kavgada yaralanan ve alkollü oldukları belirtilen 8 kişi, tedavi için ilçedeki özel bir hastaneye gitti. Burada olay çıkaran gruptaki G.S., B.S ve S.S.K., kendilerine müdahalede bulunmak isteyen Afganistan asıllı doktor Abdul Fettah Noor ile özel güvenlik görevlisi T.Y.'ye saldırdı. G.S.'nin attığı tekmeyle yere düşen doktor, yerde de darp edildi. 

40 gün iş göremez raporu alan doktor ve güvenlik görevlisi, kaçan saldırganlardan şikayetçi oldu. Yakalanan şüphelilerden B.S hakkında kesinleşmiş cezası olmasından dolayı tutuklandı, diğer 2 kişi ise serbest bırakıldı. Samsun Cumhuriyet  Başsavcılığı'nın itirazı üzerine yakalanan 2 kişi tutuklandı. Ancak avukatlarının itirazı üzerine 25 Eylül tarihinde tekrar serbest bırakıldı.

DAVA AÇILDI

Haklarında "Görevi yaptırmamak için direnme, nitelikli yaralama ve hakaret" suçlarından Samsun 12'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde 8'er yıl hapis istemiyle dava açılan şüphelilerin yargılanmasına yakın zamanda başlanacağı belirtildi.

SAMSUN HABER HATTI