16 HAZİRAN 2019 Pazar 12:22
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-09-2018 12:49   Güncelleme : 29-09-2018 12:49

Samsun'da doktora tekme atan saldırgan yeniden tutuklandı

Samsun'da, karıştıkları kavganın ardından gittikleri özel hastanenin acil servisinde doktora tekme atarak saldıran gözaltına alınıp serbest bırakılan, tepki üzerine tutuklanan Gürkan S. ile Süleyman Sait K., 5 gün önce sertbest bırakıldı. Ancak Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'nın itirazı üzerine yeniden yakalanıp tutuklandı. Süleyman Sait K.'nın ise arandığı belirtildi.

Samsun'da doktora tekme atan saldırgan yeniden tutuklandı

Samsun'un Atakum ilçesinde 15 Haziran Cuma günü, Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki bir kafede çıkan kavgada yaralanan ve alkollü oldukları belirtilen 8 kişi, tedavi için ilçedeki özel bir hastaneye gitti. Ancak hastanede olay çıkaran gruptaki Gürkan S. ile Süleyman Sait K., kendilerine müdahalede bulunmak isteyen Afganistan asıllı doktor Abdul Fettah Noor ile özel güvenlik görevlisi T.Y.'ye saldırdı. Gürkan S.'nin tekmesinin yüzüne isabet etmesiyle yere düşen doktor yerde de darp edildi. 

40 gün iş göremez raporu alan doktor ve güvenlik görevlisi, kaçan saldırganlardan şikayetçi oldu ve yakalanan Gürkan S. ile Süleyman Sait K., Samsun Adliyesi'nde savcılığa verdikleri ifadenin ardından serbest bırakıldı. Ancak bu durum kamuoyunda büyük tepki görünce Samsun Valiliği'nin talimatıyla haklarında tekrar yakalama kararı çıkartıldı. Bunun üzerine sanıklar polis tarafından yine gözaltına alındı ve 18 Haziran tarihinde, "Görevi yaptırmamak için direnme ve nitelikli yaralama" suçlarından tutuklanarak cezaevine konuldu. Avukatlarının nöbetçi Samsun 1. Sulh Ceza Mahkemesi'ne yaptıkları tahliye başvurusu üzerine de 25 Eylül tarihinde serbest bırakıldı.

Ancak Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı dosyayı gözden geçirme incelemesi sonrasında tahliye kararlarına itiraz etti. Bunun üzerine davanın görüleceği Samsun 12. Asliye Ceza Mahkemesi, serbest bırakılan her iki sanık hakkında yakalama kararı verdi. Bunun üzerine sanıklardan olan ve doktora tekme atan Gürkan S. gözaltına alındıktan sonra yeniden tutuklandı. Diğer sanık Süleyman Sait K.'nın ise arandığı belirtildi.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA