GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-09-2018 18:11   Güncelleme : 25-09-2018 23:16

Samsun'da doktora 'uçan tekme' atan saldırgan serbest

Samsun'da, karıştıkları kavganın ardından gittikleri özel hastanenin acil servisinde doktor ile güvenlik görevlisine saldırdıkları için gözaltına alınıp serbest bırakılan, tepki üzerine tekrar yakalanıp tutuklanan Gürkan S. ile Süleyman Sait K., olayla ilgili iddianame yazılmadan tekrar serbest bırakıldı.

Samsun'da doktora 'uçan tekme' atan saldırgan serbest


Olay, merkez Atakum ilçesinde 15 Haziran Cuma, Ramazan Bayramı'nın 1'inci günü meydana geldi. Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki bir kafede çıkan kavgada yaralanan ve alkollü oldukları iddia edilen 8 kişi, tedavi için ilçedeki özel bir hastaneye gitti. Hastanede olay çıkaran grupta bulunan Gürkan S. ile Süleyman Sait K., kendilerine müdahale etmek isteyen doktor Abdul Fettah Noor ile özel güvenlik görevlisi T.Y.'ye saldırdı. Doktor yüzüne isabet eden tekmeyle yere düştü. Yere düşen doktora vurmaya devam eden saldırganlar, ardından kaçtı.

Güvenlik kameralarının saniye saniye kaydettiği olay sonrası, doktor ve güvenlik görevlisi saldırganlardan şikayetçi oldu. Şikayet üzerine polis tarafından gözaltına alınan şüpheliler Gürkan S. ile Süleyman Sait K., Samsun Adliyesi'nde savcılığa ifade verdikten sonra serbest bırakıldı. Büyük tepki çeken olayın ardından, Samsun Valiliği'nin talimatıyla haklarında tekrar yakalama kararı çıkarılan Gürkan S. ile Süleyman Sait K., polis tarafından tekrar gözaltına alındı. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilip 18 Haziran'da tutuklandı. Saldırıya uğrayan acil servis doktoru Abdul Fettah Noor da 40 gün iş göremez raporu aldı.

İDDİANAME YAZILMADAN SERBEST BIRAKILDILAR

Şüpheliler, tutukluluk hallerinin kaldırılmasına yönelik başvuruyu mahkemenin kabul etmesiyle birlikte henüz iddianame yazılmadan yeniden serbest kaldı. Dosyaya müdahil olan Samsun Tabipler Odası ve özel hastane yönetimi karara itirazda bulundu.

BAŞSAVCILIK SALDIRGANLARIN TAHLİYE EDİLMESİNE İTİRAZ ETTİ
Bu arada Samsun Cumhuriyet  Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, şüpheliler G.S. ve S.S.K.'nın nöbetçi Samsun 1.Sulh Ceza Hakimliği tarafından serbest bırakılmasına itirazda bulundu. Başsavcılık açıklamasında, "Bazı basın yayın organlarında çıkan "Doktora uçan tekme attı, serbest kaldı başlıklı haberle ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. Samsun ilinde Ramazan bayramının birinci günü özel bir hastanede görevli sağlık çalışanlarına yönelik saldırı olayını gerçekleştiren şüpheliler G.S., B.S ve S.S.K. hakkında "Görevi yaptırmamak için direnme ve nitelikli yaralama" suçlarından Başsavcılığımızın talebi üzerine 18 Haziran 2018 tarihinde tutuklama kararı verilmişti. Şüpheli ve vekilleri aracılığı ile birçok kez tutukluluğun kaldırılmasına yönelik talepte bulunulmuş, nöbetçi mahkeme tarafından her defasında talepler reddedilmiştir. En son tutukluluğun tekrar gözden geçirilmesi için yapılan itiraz incelemesinde, şüpheliler G.S. ve S.S.K. nöbetçi Samsun 1.Sulh Ceza Hakimliğince serbest bırakılmış, diğer şüpheli B.S'nin kesinleşmiş 7 yıl 1 ay hapis cezası bulunması nedeniyle cezaevinde tutulmaya devam edilmektedir. Dosya gözden geçirme incelemesi sonrasında Başsavcılığımıza yeni gönderilmiş olup, tahliye kararlarına itiraz edilmiştir" denildi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA