ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 14-09-2023 18:04   Güncelleme : 14-09-2023 18:09

Samsun'da doktoru kaçıran zanlı tutuklandı

Samsun'da, ameliyat sırasında eşinin ölmesinden sorumlu tuttuğu Genel Cerrahi Uzmanı Doktor Mustafa Erdem'i silah zoruyla kaçırdıktan sonra yakalanan Gökhan E. mahkemece tutuklandı.

 Samsun'da doktoru kaçıran zanlı tutuklandı

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yapan Doktor Mustafa Erdem, dün Atakum ilçesinde 55 AEB 757 plakalı otomobilini çalıştırdığı sırada aracına binen 34 yaşındaki Gökhan E tarafından silah zoruyla kaçırıldı.

Olaya tanık olanların durumu polise ihbar etmesi üzerine otomobil Ankara karayolunda önü kesilerek durduruldu. Bu sırada şüpheli silahı bırakıp yaya olarak aracı terkedip kaçtı. Doktor ise sağ olarak kurtarıldı. Kaçan zanlı ise polis tarafından Atakum ilçesi Balaç mevkinde yakalanarak gözaltına alındı. Gökhan E. Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

EŞİNİN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU TUTMUŞTU
Bu arada kaçırılma olayının perde arkasındaki gerçek de ortaya çıktı. İddialara göre, Sinop Atatürk Devlet Hastanesi'nde 2017 yılında safre kesesi ameliyatı sırasında aort damarının kesilmesi sonucu 1 çocuk annesi 29 yaşındaki Çiğdem E. hayatını kaybetti. Kadının eşi Gökhan E. bunun üzerine doktor hakkında dava açtı. 4,5 yıl süren dava 17. celsede karara bağlandı ve mahkeme heyeti, ameliyatı yapan Doktor Mustafa Erdem'i taksirle ölüme neden olmaktan 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırdı. Ancak hapis cezası 15 bin 200 TL paraya çevrildi. Ölen kadının eşine de 'kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret' etmekten 20 bin TL para cezası verildi. Gökhan E.'nin  doktorun aracına daha önce zarar vermekten hakkında uzaklaştırma kararı verildiği de belirtildi.