GENEL
Giriş Tarihi : 27-02-2023 15:18

Samsun'da down sendromlu çocuklar eğlenerek el becerilerini sergiledi

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikte down sendromlu çocuklar, şeker hamurundan kurabiyeler yapı hem becerilerini sergiledi hem de eğlendi.

Samsun'da down sendromlu çocuklar eğlenerek el becerilerini sergiledi

Öğrenme güçlüğü yaşayan 0- 6 yaş grubu down sendromlu çocukların özel eğitim ihtiyacını karşılayarak toplumda farkındalık oluşturmayı hedefleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi,  Samsun Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile Down Sendromlu Çocuklar ve Aileleri Eğitim Dayanışma Derneği (Down-ÇED) iş birliğinde düzenlenen çeşitli aktivitelerle ve atölye çalışmalarıyla çocukların öğrenimlerine de katkı sağlanıyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, down sendromlu çocuklar için Mavi Işıklar Eğitim, Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezi Engelsiz Çocuk Evi’nde atölye etkinliği düzenledi. 60 çocuğun aileleriyle birlikte katıldığı etkinlikte, eğlenceli anlar yaşandı. 

EĞLENCELİ VAKİT GEÇİRDİLER
Kurabiye atölyesinde uzman eğitimciler eşliğinde renkli şeker hamurundan yaptıkları kurabiyeleri pişirerek birbirlerine ikram eden çocuklar, geleneksel Türk kağıt süsleme sanatlarından ebru yapımında da el becerilerini sergiledi. Parmak boyama atölyesinde boyalarla kağıtlara parmak baskısıyla diledikleri resimleri çizen down sendromlu çocuklar,  koordinasyon ve beceri atölyesinde ise oyun havuzu topları ve renk eşleştirme oyunları oynadı. Ritmik jimnastik çemberi ile koordinasyon çalışmalarına katılan çocuklara çeşitli ikramlar verildi.