GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-10-2020 13:40   Güncelleme : 05-10-2020 13:40

Samsun'da duayen cerrah Prof. Dr. Mete Kesim'e son görev

Yakalandığı amansız hastalıktan dolayı vefat eden Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi eski Dekanı ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mete Kesim için yıllarca görev yaptığı Tıp Fakültesi önünde tören düzenlendi.

Samsun'da duayen cerrah Prof. Dr. Mete Kesim'e son görev

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi eski Dekanı ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mete Kesim dün yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak hayatını kaybetti.  Duayen cerrah Metin Kesim'in ölümü tıp dünyasında büyük üzüntü yaratırken, bugün yıllarca görev yaptığı Tıp Fakültesi binası önünde uğurlama töreni düzenlendi. Törene Mete Kesim'in eşi Prof. Dr. Yüksel Kesim, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal,  akademik ve idari personel katıldı.

Törende konuşan Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Cengiz Çokluk, “Kendisi Fakültemizin temel taşlarındandı. Doçent olarak başladığı Tıp Fakültesinde profesörlüğe yükselmiş, Genel Cerrahi Anabilimdalı Başkanlığı, Tıp Fakültesi Dekanlığı, Dekan Yardımcılığı gibi çeşitli idari görevlerde yer almıştır. Ondan çok şey öğrendik ve onun açtığı yolda yüremeye devam edeceğiz. İnsanlar unutulduklarında gerçek anlamda ölürler ancak hocalar akademisyenler bilgi ve becerilerini gelecek kuşaklara aktararak ölümsüzlüge ulaşırlar. Bizler ve arkamızdan gelen genç kuşaklar onların açtığı yolda yürüyerek hekimlik mesleğini daha ileriye taşımakla sorumluyuz” diyerek üzüntülerini paylaştı.
 
Buradaki törenin ardından Prof. Dr. Mete Kesim'in cenazesi Büyük Cami'ye getirildi ve kılınan cenaze namazı sonrasında Tekkeköy İlçesi Çırakman Mahallesi'ndeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

SAMSUN HABER HATTI