ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 11-03-2020 13:43

Samsun'da düğünde damadın annesini öldüren sanığa verilen ceza belli oldu

Samsun'da düğünde çıkan kavgayı ayırmak için araya giren damadın annesi Satı Demirci'yi bıçaklayarak ölümüne neden olmaktan tutuklu bulunan Gökhan S., yargılandığı mahkemece 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Samsun'da düğünde damadın annesini öldüren sanığa verilen ceza belli oldu

Samsun'un Asarcık İlçesi Biçincik Mahallesi'nde 16 Mart tarihinde meydana gelen olayda, MHP Asarcık İlçe Başkanı Hasan Demirci ve eşi 52 yaşındaki Satı Demirci çiftinin oğulları Adem Demirci'nin düğününde, iddialara göre istek parçası yüzünden kavga çıktı. Tarafları ayırmak için araya giren Satı Demirci ise 25 yaşındaki Gökhan S.'nin elindeki bıçağı savurması sonucu ağır yaralandı ve kaldırıldığı Kavak Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Olay yerinden kaçan saldırgan ise Samsun'un Canik İlçesi Yılanlıdere mevkiinde yakalandı ve çelik yelekle çıkarıldığı Kavak Adliyesi'nde nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Gökhan S., karar duruşmasında  kavgada darp edildiğini, bıçağı kendisini koruma amaçlı savurduğunu ve o sırada kimseyi yaralayıp yaralamadığını hatırlamadığını öne sürdü. Mahkeme heyeti sanığı 25 yıl hapis cezasına mahkum etti.

SAMSUN HABER HATTI