26 MART 2019
Advert
Advert

Samsun'da duvarları çatlayan Anaokulu binası boşaltıldı

Samsun'un Vezirköprü ilçesindeki bir anaokulunda sabah öğretmenlerin ve öğrencilerin içeriye girdiği sırada derin çatlaklar oluştu. Bina, yıkılma tehlikesine karşı tahliye edildi.

Samsun'da duvarları çatlayan Anaokulu binası boşaltıldı

Samsun'un Vezirköprü ilçesi Esentepe Mahallesi’ndeki Zübeyde Hanım Anaokulu’na sabah gelen öğretmen, öğrenci ve veliler, saat 07.50 sıralarında tek katlı binada çatırdama sesleri duydu.

Binadaki bir sınıfta, mutfak kısmında ve kalorifer kazanı dairesinde duvarlarda derin çatlaklar oluşunca panik yaşandı. O sırada okulda bulunan öğretmen, az sayıdaki öğrenci ve velileri dışarı kaçtı. Okul yıkılma ihtimaline karşı tahliye edilirken, polise ve itfaiyeye haber verildi. Gelen polis ekipleri, emniyet şeridi ile çevirdiği binaya girişe izin vermedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan da olay yerine gelerek bilgi aldı. Binanın zeminin de ise çökmeler meydana geldiği iddia edildi.

6 YILLIK BİNA 

Vezirköprü ilçesinde yıkılma tehlikesi nedeniyle tahliye edilen Zübeyde Hanım Anaokulu'nun 120 öğrencisi, Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan Mirza Çalışkan İlk ve Ortaokulu'nun ana sınıfı bölümüne nakledildi. Bu okulda 60 ana sınıfı öğrencisinin bulunduğu belirtilirken, 120 öğrencinin gelmesiyle yaşanan yoğunluk nedeniyle bazı öğrenci velileri tepki gösterdi. Öte yandan 2012 yılında yapılan ve tam gün eğitim verilen Zübeyde Hanım Anaokulu binasının içinde bulunan eşyalar da tahliye edilerek götürüldü.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Samsun Valiliğinden, yıkılma tehlikesi nedeniyle bu sabah tahliye edilen Zübeyde Hanım Anaokulu ile ilgili yazılı açıklama yapıldı. Açıklama şöyle:

"İlimiz Vezirköprü İlçesinde 2012 yılında hizmete açılan Zübeyde Hanım Anaokulu'nun mutfak ve kazan dairesinin zemininde bulunan çökmelerden kaynaklı mutfağın duvarında 29 Ekim 2018 gecesi yer yer 20 cm mesafede ayrılmaların ve bazı kısımlarında yıkılmaların olduğu, içerisinde öğrenci ve personel bulunmadığından herhangi bir yaralanma olmamıştır. 30.10.2018 Salı günü öğrenci ve personeller tehlike arz ettiğinden binaya alınmamıştır. Adı geçen okulda 2018/2019 eğitim öğretim yılında 2 idareci, 5 öğretmen ve 5 yardımcı personel ile 135 öğrenciye hizmet verilmekte olup; Eğitim öğretimin aksamaması için ilçe merkezinde Mirza Çalışkan İlk ve Ortaokulu bahçesinde münhal bulunan 5 derslikli anaokulunda bütün personel ve öğrencileri ile birlikte 31.10.2018 Çarşamba gününden itibaren eğitim öğretime devam edilecektir. Gerekli tedbirler alınarak bütün onarımlar yapılıp hazır hale getirilinceye kadar, eğitim öğretim Mirza Çalışkan İlk ve Ortaokulu bahçesinde bulunan anaokulunda devam edecektir."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da polis aracının camını kıran sürücü gözaltına alındı
Samsun'da polis aracının camını kıran sürücü gözaltına alındı
Samsun Başalan öğrencileri fidan dikti
Samsun Başalan öğrencileri fidan dikti