GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-03-2024 10:56

Samsun'da duygu sömürüsü yapan dilencilere operasyon

Samsun'da duygu sömürüsü yaparak vatandaşların duygularını istismar eden dilencilere yönelik zabıta ekipleri tarafından operasyon düzenlendi.

Samsun'da duygu sömürüsü yapan dilencilere operasyon

Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, Ramazan ayını fırsat bilerek halkın inanç ve merhamet duygularını çocuklarını da kullanarak sömüren dilencilere yönelik operasyon yaptı. 

Resmi ve sivil kıyafetli ekipler tarafından kentteki cami çevrelerinde ve işlek noktalarda gerçekleştirilen operasyonda çok sayıda duygu sömürücüsü yakalandı. Büyükşehir Belediyesi Dilenci Toplama Merkezi’ne getirilen dilencilerin üzerlerinde çıkan paralara tutanakla el konulurken  haklarında da 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 33’üncü maddesi gereğince işlem düzenlendi.

Ramazan ayında dilencilere yönelik yapılan çalışmaları artırarak sürdürdüklerini belirten Dilencilikle Mücadele Zabıta Amirliği Sorumlusu Zabıta Komiseri Kurtuluş Lafçı, “Dilenciler yaptıkları bu işi adeta kendilerine meslek edinmiş. Dilenciler o kadar ustalaşmışlar ki yakalandıklarında paraları kaptırmamak için topladıklarını , saç tokalarına, bebek arabalarına, çocuk bezlerine, ekmek ve pidelerin arasına  gizler hale gelmişler. Halkımızdan isteğimiz bu duygu sömürücülerine para vermeyin. Yardımlarını çevrenizde bildiklerinize verirseniz daha doğru bir yaklaşım  olacaktır" dedi.