GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-09-2022 15:39   Güncelleme : 05-09-2022 16:01

Samsun'da düzenlenen TEKNOFEST'i 1 milyon 250 bin kişi ziyaret etti

Samsun’da 30 Ağustos- 4 Eylül tarihleri arasında düzenlenen TEKNOFEST Karadeniz, 6 günde tüm şehirlerde toplam 1 milyon 250 bin ziyaretçiyi ağırladı.

Samsun'da düzenlenen TEKNOFEST'i 1 milyon 250 bin kişi ziyaret etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) tarafından düzenlenen TEKNOFEST Karadeniz, başarıyla tamamlandı. Başlatılan milli teknoloji hamlesiyle gençleri teknoloji üretmeye teşvik etmeyi hedefleyen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivaline ev sahipliği yapan Samsun, kurumların iş birliği ve çalışmalarıyla 5’nci organizasyondan tam not aldı. 

HERKES UNUTULMAZ ANLAR YAŞADI
Ödüllü teknoloji yarışmaları, yerli teknoloji sergileri, hava ve kara araçlarının açık hava sergisi,  uluslararası girişim zirvesi, Türk Yıldızları, Solo Türk gösterileri ve ünlü sanatçıların açık sahne konserleri festivale renk katarken, başta Samsunlular olmak üzere tüm ziyaretçiler unutulmaz anlar yaşadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretiyle kentteki festival coşkusu ve heyecanı zirveye ulaştı. 

RESMİ AÇIKLAMA: 1 MİLYON 250 BİN KİŞİ
Festival hatasız ve eksiksiz şekilde sona ererken, 30 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında Çarşamba Havalimanı’ndaki festival alanını toplamda 1 milyon 250 bin kişi ziyaret ettiği açıklandı. TEKNOFEST Twitter hesabında ‘TEKNOFEST Karadeniz’ etiketiyle yapılan paylaşımda, “Karadeniz fırtınasında bizleri yalnız bırakmayan tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz. İyi ki varsınız” ifadeleri kullanıldı. 

SAMSUN VALİSİ: 900 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ
Bu arada Samsun Valisi Zülkif Dağlı da düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada,  30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun-Çarşamba Uluslararası Havalimanı'nda düzenlenen dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST KARADENİZ'i Türkiye'nin 81 ilinin yanı sıra Avrupa ülkeleri ile dost ve kardeş ülkelerden 900 bini aşan sayıda kişinin ziyaret ettiğini söyledi. Vali Dağlı, "TEKNOFEST KARADENİZ, ülkemizin ve dünyanın birçok bölgesinden de 6 gün boyunca televizyon ekranları ve dijital platformlardan takip edildi. Şehrimiz, etkilerini ilerleyen dönemlerde de fazlasıyla hissedeceğimiz önemli bir prestij kazandı" dedi.

BAŞKAN DEMİR: EV SAHİPLİĞİ YAPTIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUM
TEKNOFEST Karadeniz etkinliği ile ilgili değerlendirme yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “TEKNOFEST, çok büyük bir organizasyon. Bu dev etkinliğe ev sahipliği yapmaktan çok mutluyum. Allah’a şükürler olsun ki şehrimizin potansiyeli, kurumların iş birliği ve organizasyon kabiliyetiyle üstesinden geldik. Halkımızın yoğun ilgisi ve coşkusunu gördük" dedi.