24 EYLÜL 2018

Samsun´da ´Eğitim´de İşbirliği´ protokolu imzalandı

Samsun´da öğrencilerin daha nitelikli eğitim almalarını sağlayacak olan ‘Eğitimde İşbirliği’ protokolu Samsun Valiliği, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi rektörlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında düzenlenen törenle imzalandı.

Samsun´da ´Eğitim´de İşbirliği´ protokolu imzalandı

Samsun'da okullarda eğitimin niteliğini geliştirme yoluyla, öğrencilerin öğrenme başarılarını arttırma ve daha ileri düzeyde öğrenim görme fırsatlarını artırmak amacıyla Samsun Valiliği, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında düzenlenen ‘Eğitimde İşbirliği’ protokolu imzalandı.

Protokol imza töreninde konuşan Samsun Valisi İbrahim Şahin, "OMÜ ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ‘Eğitimde İşbirliği’ protokolü imzaladı. Protokolde çok önemli maddeler var. Öğretmenlerin, okul yöneticilerinin ve diğer personellerin yüksek lisans ve doktora almalarında üniversiteden destek alabilecekler. Öğrencilerin daha nitelikli eğitim almaları sağlanacak. Bizim toplumun en çok ihtiyaç duyduğu eğitimin üniversite ile iç içe yapmak gerçekten çok önemli bir olay. Biz ‘Tabiatta Ders Var’ projesini de üniversite ile birlikte yaptık. O projede öğrencileri tabiata götürerek doğa ortamında ders işlemelerini sağlıyorduk. Üniversite ile birlikte cerrahi aletler konusu hakkında da birlikte çalışıyoruz. Bir önceki projelerde olduğu gibi bu projenin de başarılı olmasını diliyorum" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ise konuşmasında, "OMÜ ile birlikte bütün okul kademelerini kapsayacak şekilde geniş çapta bir eğitimde işbirliği protokolünü bugün imzaladık. Eğitimde değişim önemli. Değişimi kurgulayabilmek için de zihniyet değişimine ihtiyaç var. Bu protokol aslında bir zihniyet değişiminin ifadesi olarak da algılanmalıdır" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Samsun Valisi İbrahim Şahin, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ve İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen arasında ‘Eğitimde İşbirliği’ Protokolü imzalandı.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medyada polise ‘Geberin’ diyen muhtara gözaltı
Sosyal medyada polise ‘Geberin’ diyen muhtara gözaltı
3 'sakin şehir' daha geliyor
3 'sakin şehir' daha geliyor