25 HAZİRAN 2019 Salı 11:27
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-01-2019 18:12   Güncelleme : 08-01-2019 23:58

Samsun'da eğitime 'kar' tatili

Samsun'da yoğun kar yağışı nedeniyle çok sayıda ilçede çarşamba günü eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verildiği açıklandı.

Samsun'da eğitime 'kar' tatili

Samsun Valiliği tarafından alınan kararla Ladik, Asarcık, Ayvacık, Salıpazarı, Vezirköprü, Havza ve Kavak'ta devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle Çarşamba günü tüm okullarda yoğun kar yağışı nedeniyle 09.01.2019 Çarşamba günü eğitime bir gün ara verildi.

Çarşamba ilçesine bağlı Gülören İlkokulu (Taşıma merkezi), Kabaceviz Yeni Mahalle İlk ve Orta Okulu (Taşıma merkezi), Gökçe Çakmak İlk ve Ortaokulu (Taşıma merkezi), Köroğlu İlkokulu (Birleştirilmiş sınıflı), Köroğlu Damat İlkokulu'nda (Birleştirilmiş sınıflı) ve Ticaret Borsası Karakaya İlkokulu (Birleştirilmiş sınıflı), Yakakent ilçesine bağlı Karaaba İlk-Ortaokulu'nda, Mutaflı, Sarıgöl, Çepni, Karaaba ve Doğankent mahallelerinden ilçe merkezine taşımalı olarak gelen tüm kademedeki öğrenciler için, Alaçam ilçesine bağlı Kızlan İlk ve Ortaokulu'nda ayrıca, Yoğun Pelit, Yukarı Koçlu, Köseköy, Harmancık, Gökçeağaç Oymağı, Kalukkaraçukur, Örenli, D. Deresi, Yenimahalle, Güvenli, Ortaköy, Bahşioymağı ve Kalukdemirci mahallelerinden ilçe merkezindeki okullara taşımayla gelen öğrenciler aynı gün izinli sayılacak.

Yine Atakum ilçesine bağlı Sarayköy ve Özeren Ortaokullarında Çarşamba günü, 19 Mayıs ilçesinde bulunan Karagöl, Kuşkayası ve Kösedik İlk-Ortaokullarında, Terme ilçesine bağlı Ambartepe İlk ve Ortaokulu, Oğuzlu İlkokulu, Şeyhli Ortaokulu, Evci Merkez İlkokulu ve Evci Ortaokulu, Kocaman Ortaokulu ve Bazlamaç İlkokulu'nda, Canik ilçesindeki taşıma merkezli okullar (Gökçepınar İlk-Ortaokulu,Başalan Cumhuriyet İlkokulu-Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu,Hacı Naipli İlk-Ortaokulu, Düzardıç İlkokulu,Gödekli İlkokulu,Tuzaklı İlk–Ortaokulu,Gölalan İmam Hatip Ortaokulu,Başkonak İlk–Ortaokulu,Dereler İlk–Ortaokulu,Demirci İlk Ortaokulu), taşıma merkezli okullara gelemeyen öğrenciler de izinli olarak sayılacak. Tekkeköy ilçesine bağlı Yaylageriş İlk ve Ortaokulu'nda da eğitime bir gün ara verilirken, ilçe merkezindeki okullara Yenidoğan, Yeşildere, Gökçedere, Zafer, Yaylageriş, Yazılar, Beyoğlu, Kemahlar ve Seymenler Mahallelerinden taşıma yoluyla gelen öğrenciler izinli sayılacak.

SAMSUN VALİSİ KUMANYA DAĞITTI
Bu arada Samsun Valisi Osman Kaymak, Karayolları Bölge Müdürü ekipleri ile birlikte Samsun-Ankara yolunda yoğun kar yağışı nedeniyle oluşan tır kuyruğunun giderilmesi konusunda karla mücadele çalışmalarını yerinde inceledi. Yyolda bekleyen tır şoförlerine kumanya dağıtıp sohbet eden Vali Kaymak,  hayırlı yolculuklar dileğinde bulundu.

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA