ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 12-09-2019 16:27   Güncelleme : 12-09-2019 16:36

Samsun'da eşini 25 bıçak darbesiyle öldüren sanık; 'Üzgünüm' dedi

Samsun'da kendisine boşanma davası açan eşi Merve Şahin'i, hastane otoparkında araç içinde 25 yerinden bıçaklayarak öldüren Enis Adem Şahin'in yargılanmasına devam edildi. Ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istenen sanık, savunmasında "Çok üzgünüm" dedi.

Samsun'da eşini 25 bıçak darbesiyle öldüren sanık; 'Üzgünüm' dedi


Olay, geçen yıl 2 Aralık'ta, Samsun'un İlkadım ilçesi Kadıköy Mahallesi'ndeki Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin otoparkında meydana geldi. Tekirdağ'da oturan 31 yaşındaki Enis Adem Şahin ile boşanma aşamasında olduğu için Samsun'a yerleştiği öne sürülen eşi 25 yaşındaki Merve Şahin arasında, otoparkta araç içinde tartışma yaşandı. Ardından Enis Adem Şahin, eşini 25 yerinden bıçaklayaraköldürdü. Cesedi de otoparka bırakıp araçla kaçtı. Ancak polis tarafından yakalandı. Gözaltına alınan Enis Adem Şahin, emniyete götürülürken, kendisini görüntüleyen basın mensuplarına, eşini kendisini aldattığı için öldürdüğünü öne sürerek "Pişmanım" dedi. Şahin daha sonra çıkarıldığı adliyede tutuklandı.

GÖZÜM DÖNDÜ

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme', 'kasten ve tasarlayarak öldürme' suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan sanık, ikinci duruşmadaki savunmasında, yaşananları anlattı. Olay yeri olan hastane otoparkına, eşinin tarifiyle gittiğini öne süren Şahin, "Kardeşlerimle birlikte babamın mezarına gitmiştik. Döndüğümüzde eşimi başka bir erkekle yakaladım. Bu şekilde boşanma süreci başladı. Eşim benimle konuşmak istediğini söyleyerek otomobili Amisos Tepesi'ne sürmemi istedi. Bu sırada adını şu an öğrendiğim hastane otoparkına götürdü. Başka biriyle görüştüğünü ve beni aldattığını söyledi. Bana, 'sen erkek misin', 'adam mısın' gibi sözler söyledi. Hatta bu sırada elindeki telefonda WhatsApp'tan konuştuğu erkekler görünüyordu. Gözüm döndü ve böyle oldu" dedi. 

BOŞANMA DAVASINI ÖLEN KADIN AÇTI

Öte yandan yapılan inceleme sonucu, tutuklu sanık Enis Adem Şahin'in savcılık sorgusunda kendisince açıldığını öne sürdüğü boşanma davasının, saldırıda ölen Merve Şahin tarafından açıldığı tespit edildi. Mahkemede, boşanma davası hakkında verdiği yanlış ifadesi hatırlatılan sanık, "Avukatıma söylemiştim, demek onlar biraz daha erken davranıp boşanma davasını açmış" ifadesinde bulundu.

DERNEĞİN TALEBİ REDDEDİLDİ

Bugün görülen davanın 3. celsesinde ise, Ayırımcılık ve Şiddet ile Mücadele Derneği'nin duruşmaya katılma istemi, suçtan zarar görmediği ve hakkı bulunmadığı gerekçesiyle mahkeme heyetince oy birliğiyle reddedildi.

SAVCI MÜEBBET İSTEDİ

Duruşma savcısı, esas hakkındaki mütalaasında, sanığın "eşi kasten öldürme" suçundan ağılaştırılmış müebbet cezasına çarptırılması talebinde bulundu.

ÜZGÜNÜM

Mütalaanın ardından mahkeme başkanının söz verdiği Enis Adem Şahin, "Dünya başımıza yıkıldı. Çok üzgünüm" ifadesini kullandı.Duruşma eksik evrakların tamamlanması için ileri bir tarihe ertelendi.