ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 31-05-2021 16:39   Güncelleme : 31-05-2021 16:39

Samsun'da eşini katleden cani daha önce de vahşice cinayet işlemiş!

Samsun'da 2 çocuk annesi olan eşini 25 bıçak darbesiyle katleden 33 yaşındaki Faruk Yavuz'un 18 yıl önce de birlikte alkol aldığı kişiyi bıçakla öldürdükten sonra vahşice yaktığı ortaya çıktı.

Samsun'da eşini katleden cani daha önce de vahşice cinayet işlemiş!

Samsun'un Bafra İlçesi'ndeki korkunç olay dün sabaha karşı Emirefendi Mahallesi Şehit Piyade Er Alahattin Koçak Sokak üzerindeki evde meydana geldi.

İddialara göre cezaevinden izinli olarak çıkan 36 yaşındaki Faruk Yavuz henüz bilinmeyen bir nedenle 2 çocuk annesi olan eşi 33 yaşındaki Kamile Yavuz'u çıkan tartışmada hunharca 25 bıçak darbesiyle katletti. Olaydan sonra  kaçan cani Alpaslan Mahallesi'nde polis tarafından yakalandı.İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde susma hakkını kullanan cani, çıkarıldığı adliyede nöbetçi mahkemece tutuklandı. Genç yaşta eşi tarafından katledilen Kamile Yavuz ise bugün Havza İlçesi Aşçıoğlu Mahallesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

18 YIL ÖNCE DE VAHŞİCE CİNAYET İŞLEMİŞ
Bu arada eşini gözünü kırpmadan katleden Faruk Yavuz'un İzmir'in  Gaziemir İlçesi'nde 2003 yılında da cinayet işlediği ortaya çıktı. Yavuz'un Sarnıç Dedeoğlu Top Sahası yanındaki boş arazide birlikte alkol aldığı fabrika işcisi 39 yaşındaki İmdat Al'ı arkadaşıyla birlikte küfür yüzünden çıkan kavga sırasında çok sayıda bıçak darbesiyle  öldürdüğü, ardından da benzin dökerek araçla birlikte yakmaktan 11 yıl hapis cezasına mahkum edildiği belirlendi. 

ŞARTLI TAHLİYE EDİLMİŞTİ
2009 yılında ceza infaz düzenlemesinden yararlanarak cezaevindn şartlı tahliye olan Yavuz, geldiği Samsun'un Bafra İlçesi'nde de yaralama olayına karıştı. Bu nedenle şartlı tahliye sürecinde kalan 5 yıllık cezası yandı ve tutuklanarak Bafra T Tipi Cezaevi'ne konuldu. Cezaevinden izinli çıktığı gün ise bu kez eşini öldürerek, 2. kez bir hayata son verdi.

SAMSUN HABER HATTI