ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 04-06-2021 00:13   Güncelleme : 04-06-2021 00:13

Samsun'da eski eşini döven caniye 10 yıl 4 ay hapis cezası verildi

Samsun'da boşandığı kadını sokak ortasında acımasız şekilde öldüresiye döven İbrahim Zarap, yargılandığı mahkemece 10 yıl 4 ay hapis cezasına mahkum edildi.

Samsun'da eski eşini döven caniye 10 yıl 4 ay hapis cezası verildi

Samsun'un Canik İlçesi Karşıyaka Mahallesi'nde 6 Mart tarihinde meydana gelen ve ülke genelinde infiala neden olan olayda, 24 yaşındaki E.M., boşandığı 27 yaşındaki İbrahim Zarap ile vakit geçirmesi için 5 yaşındaki kızını teslim etmek üzere buluştu.  Bu sırada iki taraf arasında tartışma çıktı.

KIZININ ÇIĞLIKLARINA ALDIRMADI
Tartışma sırasında İbrahim Zarap, kızının gözü önünde ve çığlıklarına aldırmayarak boşandığı eşini önce tokatladı, ardından başını beton zemine çarptı, daha sonra da defalarca ayağıyla tekmeleyip yumrukladı. Çevreden müdahale etmek isteyenlere de küfürler savuran İbrahim Zarap olay yerine çağrılan polis ekipleri tarafından yakalandı. 

HASTANEYE KALDIRILDI
Beyin travması geçiren şiddet mağduru E.M.  ambulansla kaldırıldığı Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Kendisine şiddet uygulayan eski eşinden şikayetçi oldu.

10 YIL 4 AY HAPSE MAHKUM OLDU
Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde kasten öldürmeye teşebbüs ve mala zarar verme suçundan yargılanan İbrahim Zarap karar duruşmasına tutuklu bulunduğu Erzincan T Tipi Kapalı Cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Son savunmasında olaydan dolayı pişman olduğunu ve eski eşinden özür dileyen Zarap,'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan 10 yıl, cep telefonunu kırmaktan dolayı 'mala zarar verme' suçundan da 4 ay olmak üzere toplam 10 yılş 4 ay hapis cezasına mahkum edildi.

SAMSUN HABER HATTI