ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 12-04-2021 13:56   Güncelleme : 12-04-2021 13:56

Samsun'da eski eşini döven sanık: Öldürmek niyetinde değildim, hayatta olmasından belli

Samsun'da boşandığı kadını sokak ortasında acımasızca öldüresiye döven İbrahim Zarap 'kasten öldürmeye teşebbüs' ve 'mala zarar verme' suçundan 18 yıl hapis istemiyle yargılandığı davanın ilk duruşmasına SEGBİS üzerinden katıldı. Zarap, duruşmada eski eşinden özür diledi ve olayın bilinç kaybıyla gerçekleştiğini öne sürerek, "Öldürmek niyetinde değildim. Hayatta olmasından belli zaten" dedi.

Samsun'da eski eşini döven sanık: Öldürmek niyetinde değildim, hayatta olmasından belli

Samsun'un Canik İlçesi Karşıyaka Mahallesi'nde 6 Mart tarihinde meydana gelen olayda, 27 yaşındaki İbrahim Zarap, boşandığı eşi 24 yaşındaki E.M.'yi  5 yaşındaki kızının gözü önünde öldüresiye dövmekten tutuklandı.

Cep telefonuyla saniye saniye kaydedilen olayda büyük tepki çeken İbrahim Zarap hakkında, darp sırasında kadının ameliyatlı olduğu yere uyarılmasına rağmen vurmaktan ve telefonunu kırmaktan dolayı 'kasten öldürmeye teşebbüs' ve 'mala zarar verme' suçlarından toplam 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Samsun 1. Ağır Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına tutuklu sanık İbrahim Zarap,  güvenlik tedbirleri kapsamında başka cezaevine nakledilmesi nedeniyle Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı. Duruşmada eski eşinden özür dileyen ve kendisini affetmesini isteyen Zarap,  "Bana çocuğumu göstermeyeceğini söyledi. Bu nedenle bilincimi kaybetti.  Bu olay da bilinçsizce oldu. Olayın sadece başını ve sonunu hatırlıyorum. Öldürmek niyetinde değildim. Hayatta olmasından belli zaten, öldürmek isteyen olaya devam ederdi" dedi. Zarap, olaydan dolayı pişman olduğunu da belirtti.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk haline devam edilmesine karar verirken duruşma,  tanıkların dinlenmesi için ileri bir tarihe ertelendi.

SAMSUN HABER HATTI