ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 26-03-2021 14:49   Güncelleme : 26-03-2021 14:49

Samsun'da eski eşini dövmekten 18 yıl hapsi istenen zorba başka cezaevine nakledildi

Samsun'da boşandığı kadını sokak ortasında acımasızca öldüresiye döven ve hakkında 18 yıl hapis istemiyle dava açılan İbrahim Zarap güvenlik tedbirleri kapsamında başka cezaevine nakledildi.

Samsun'da eski eşini dövmekten 18 yıl hapsi istenen zorba başka cezaevine nakledildi

Samsun'un Canik İlçesi Karşıyaka Mahallesi'nde 6 Mart tarihinde meydana gelen olayda, 24 yaşındaki  E.M., 2,5 yıl önce boşandığı 27 yaşındaki İbrahim Zarap ile vakit geçirmesi için 5 yaşındaki kızını teslim etmek üzere buluştu.  Bu sırada iki taraf arasında tartışma çıktı. Ardından  İbrahim Zarap, kızının gözü önünde  boşandığı eşini tekme-tokat ve yumruklayarak öldüresiye dövdü ve polis tarafından yakalanarak tutuklandı.

18 YIL HAPİS İSTEMİYLE DAVA AÇILDI
Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili taraf beyanları, tanıkların ifadeleri, kamera kayıtları, rapor ve belgeler üzerinde yaptığı inceleme sonunda hazırladığı iddianameyi tamamladı. Başsavcılık, sanık hakkında, darp sırasında kadının ameliyatlı olduğu yere uyarılmasına rağmen vurmaktan  ve telefonunu kırmaktan dolayı 'Kasten öldürmeye teşebbüs'  VE 'mala zarar verme' suçlarından toplam 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmasına karar verdi. İddianame ise Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Davanın ilk duruşmasının önümüzdeki günlerde yapılacağı belirtildi.

BAŞKA CEZAEVİNE NAKLEDİLDİ
Bu arada Samsun T Tipi Kapalı Cezaevi'nden tahliye edilen Ç.K. adlı kişinin sosyal medya üzerinden tehdit mesajı paylaşması üzerine Samsun Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından İbrahim Zarap hakkında güvenlik ve koruma tedbirleri alındı. Bu nedenle Zarap özel koruma tedbirleri kapsamında başka bir cezaevine nakledildi.

SAMSUN HABER HATTI