ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 25-03-2021 13:25   Güncelleme : 25-03-2021 13:25

Samsun'da eski eşini öldüresiye döven zorbaya istenen ceza belli oldu

Samsun'da boşandığı kadını sokak ortasında acımasızca öldüresiye döven ve herkesin tepkisine neden olan İbrahim Zarap hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame tamamlandı. Sanık hakkında 'Kasten öldürmeye teşebbüs ve mala zarar verme' suçlarından 18 yıl hapis istemiyle dava açılacak.

Samsun'da eski eşini öldüresiye döven zorbaya istenen ceza belli oldu

Samsun'un Canik İlçesi Karşıyaka Mahallesi'nde her kesimden büyük tepki çeken olay 6 Mart tarihinde meydana geldi. 24 yaşındaki  E.M., 2,5 yıl önce boşandığı 27 yaşındaki İbrahim Zarap ile vakit geçirmesi için 5 yaşındaki kızını teslim etmek üzere buluştu.  Bu sırada iki taraf arasında tartışma çıktı.

KIZININ ÇIĞLIKLARINA ALDIRMADI
Tartışma sonrasında İbrahim Zarap, kızının gözü önünde ve çığlıklarına aldırmayarak boşandığı eşini önce tokatladı, ardından yere düşen kadının başını beton zemine çarptı. Daha sonra da defalarca ayağıyla tekmeleyip yumrukladı. Çevreden müdahale etmek isteyenlere de küfürler savuran İbrahim Zarap olay yerine çağrılan polis ekipleri tarafından yakalandı. 

HASTANEYE KALDIRILDI
Beyin travması geçiren şiddet mağduru E.M. ise ambulansla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hayati tehlikesi bulunmayan genç kadın, daha önce de kendisine şiddet uyguladığını belirttiği  eski eşinden şikayetçi oldu ve tedavisinin ardından da taburcu edildi.

SANİYE SANİYE KAYDEDİLDİ
Bu arada İbrahim Zarap'ın  eski eşine sokak ortasında yaptığı şiddetin dehşet verici görüntüleri cep telefonuyla saniye saniye kaydedilerek sosyal medyada paylaşılmasıyla birlikte tepkiler de çığ gibi büyüdü.  Zarap'a her kesimden büyük tepki gösterildi.

TUTUKLANDI
İbrahim Zarap polise verdiği ifadesinde, boşandığı eşinin kızını kendisine teslim ederken, "Bir daha kızı sana göstermeyeceğim" dediğini ve bir anda sinirlenerek gözünün döndüğünü iddia etti. Olay sonrası kendisini darp eden çevredeki vatandaşlardan da şikayetçi olduğunu belirten Zarap, nöbetçi mahkemece 'adam öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

BAŞSAVCILIK İDDİANAME HAZIRLADI
Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili taraf beyanları, tanıkların ifadeleri, kamera kayıtları, rapor ve belgeler üzerinde yaptığı inceleme sonunda hazırladığı iddianameyi tamamladı. Başsavcılık, sanık hakkında, darp sırasında kadının ameliyatlı olduğu yere uyarılmasına rağmen vurmaktan  ve telefonunu kırmaktan dolayı 'Kasten öldürmeye teşebbüs ve mala zarar verme' suçlarından toplam 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmasına karar verdi. 

Davanın ilk duruşmasının önümüzdeki günlerde yapılacağı belirtildi.

SAMSUN HABER HATTI