GÜNDEM
Giriş Tarihi : 23-05-2023 14:58

Samsun'da eski hastane Adli Tıp Kurumu olacak

Samsun'da kapanan özel hastane binası, Adalet Bakanlığı tarafından yapılan incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu'na dönüştürülmesine izin verildi. Bu amaçla Büyükşehir Belediyesi tarafından kiralanan binanın Adli Tıp Kurumu'na uygun hale getirilmesi için tadilatına başlandı.

Samsun'da eski hastane Adli Tıp Kurumu olacak

Adli olayları ve delilleri irdeleyerek tarafsız bilirkişi raporları hazırlayan Adli Tıp Kurumu nihayet Samsun'a da kuruluyor.  Adalet Bakanlığı tarafından kapanan özel hastane binasının incelenmesinin ardından Adli Tıp Kurumu haline dönüştürülmesine izin çıkmasından sonra Samsun Büyükşehir Belediyesi harekete geçti.Büyükşehir Belediyesi tarafından kiralanan İlkadım ilçesindeki hastane binasında hemen tadilat işlemlerine başlandı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kente Adli Tıp Kurumu'nun kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, "2 ay içinde Adli Tıp Kurumu’nun açılmasını sağlamak istiyoruz. Bu arada Adli Tıp oraya geçici olarak taşınacak. Asıl kurum binası için Cezaevi Yolu üzerinde 10 dönüm alanı da biz vermiştik” dedi.