20 AĞUSTOS 2019 Salı 05:57
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-05-2019 13:04   Güncelleme : 09-05-2019 17:41

Samsun'da evinin önünden kaybolan minik Ecrin'i komandolar arıyor

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde 2 gündür kayıp olan 1, 5 yaşındaki Ecrin Kurnaz'ı arama çalışmaları gece gündüz devam ediyor. Yağmura rağmen sürdürülen arama çalışmalarına jandarma ve AFAD ekiplerinin yanı sıra Komando Birliği'nden 2 timle 4 dedektör köpek de katılıyor.

Samsun'da evinin önünden kaybolan minik Ecrin'i komandolar arıyor

Samsun'un Vezirköprü ilçesinin Alancık Mahallesi'nde salı günü öğle saatlerinde evlerinin önünde oynayan Ecrin Kurnaz'ın bir süre sonra kaybolduğunu fark eden dede Nuri Kurnaz, durumu jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, ev ve çevresinde inceleme ve arama yaptı. Bir sonuç alınamayınca da AFAD ekiplerinden yardım istedi. Küçük çocuğun bulunması için AFAD ve jandarma ekipleri tarafından arama çalışması başlatıldı. Bölgedeki şiddetli yağmura rağmen gece gündüz aralıksız sürdürülen arama çalışmalarına köylüler de katılıyor.

KOMANDOLAR GÖNDERİLDİ

Aradan geçen süreye rağmen küçük kızın izini rastlanamazken bölgeye Ladik Asayiş Komando Birliği'nden 2 tim de takviye olarak gönderildi. Samsun İl Jandarma Komutanlığı ve AFAD bünyesinde bulunan 4 dedektör köpek de aramalara katılıyor.

Ekiplerin dağ taş aradığı küçük kızından gelecek iyi bir haber bekleyen baba Deniz Kurnaz, çocuğunun kayıp olduğu haberini hamile eşini hastaneye götürdüğü sırada aldıklarını söyledi.  

SAMSUN VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Bu arada kayıp küçük Ecrin ile ilgili Samsun Valiliği açıklama yaptı. Açıklamada, "07/05/2019 Salı günü saat 21:00’da Vezirköprü Kaymakamlığınca İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü aranarak, İlçe Merkezine 32 km. uzaklıkta bulunan Alancık Mahallesinde 1,5 yaşlarında Ecrin Kurnaz isimli çocuğun kayıp olduğu bilgisi verilmiştir. Kayıp bilgisi alınır alınmaz İlçe Jandarma Komutanlığı ve AFAD ekipleri tarafından arama çalışmalarına başlanılmıştır. Bugün saat 06:30 itibariyle; 15 jandarma, 25 komando, 11 AFAD personeli, 1 UMKE ekibi, 1 köpek timi, 1 canlı arama köpeği ve 1 kadavra köpeği ile arama çalışmalarına devam edilmektedir. Ayrıca, Drone, helikopter ve yüzün üzerinde vatandaşımız ile de arama çalışmalarına destek verilmektedir" denildi.

KAYMAKAM: TÜM İMKANLAR SEFERBER EDİLDİ

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde önceki gün evinin önünde oynarken kaybolan Ecrin Kurnaz'ı arama çalışmaları sürüyor. Kaymakam Kudret Kurnaz, Ecrin’i bulabilmek için tüm imkanların seferber edildiğini belirterek, "16 AFAD, 4 arama-kurtarma köpeği, sahil güvenlik helikopteri, 2 drone ekibi arama yapıyor. Köyün aşağısı baraj gölü. Her ihtimale karşı baraj gölünde de tekne ile arama yapıyoruz. 100- 150 vatandaş arama kurtarma faaliyetine katılıyor. Vatandaşlara teşekkür ediyorum. Devlet bütün imkanlarıyla burada seferber. Elinden gelen her şeyi yapıyor. Kaybolan çocuk 1,5 yaşında bir kız çocuğu. İnşallah sağ olarak kurtarmayı ümit ediyoruz. Bütün çabamız bu yönde” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA