ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 10-02-2021 20:50   Güncelleme : 11-02-2021 00:24

Samsun'da feci ölüm! Otları temizlemek için yaktığı ateşin dumanından zehirlendi

Samsun'da tarlasındaki yabani otları temizlemek için yaktığı ateşin ortasında kalan Şevki Dursun dumandan zehirlenerek hayatını kaybetti.

Samsun'da feci ölüm! Otları temizlemek için yaktığı ateşin dumanından zehirlendi

Samsun'un Çarşamba İlçesi'ndeki acı olay Kabaceviz Mahallesi'nde meydana geldi. 5 çocuk babası 61 yaşındaki Şevki Dursun, tarlasındaki yabani otları temizlemek için ateş yaktı. Ancak alevler rüzgarın etkisiyle büyüdü ve ormana sıçradı. 

Tek başına olduğu belirtilen ve yangının ormana sıçramasıyla paniğe kapıldığı belirtilen Şevki Dursun, yoğun dumandan dolayı fenalaştı ve yere yığıldı. Dursun, dumandan zehirlenerek olay yerinde hayatını kaybederken, yangın ise çevreden gelen vatandaşların müdahalesiyle söndürüldü. Şevki Dursun'un cenazesi ise savcılık tarafından yapılan incelemenin ardından otopsi yapılmak üzere Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Kabaceviz Mahallesi Muhtarı Arslan Kahraman, Samsun Haber Hattı'na yaptığı açıklamada, "Dün sosyal medya üzerinden ve cami hoparlöründen aşırı rüzgar nedeniyle tarlalarda ateş yakılmaması konusunda vatandaşlarımızı uyardık. Ancak bugün talihsiz olay ile karşılaştık. Şevki Dursun önce tarlasındaki yabani otları temizlemek için ateş yakmış, ardından alevler büyüyünce ve ormana sıçrayınca da paniğe kapılmış. Sonra da yoğun dumandan zehirlenerek hayatını kaybetmiş. Bulduğunuzda vücudunda da kısmen yanıklar mevcuttu" dedi.

SAMSUN HABER HATTI