GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-08-2019 19:37

Samsun'da felaketin boyutu havadan görüntülendi

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde bir hafta önce yaşanan ve 2 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan sel ve heyelan felaketinin boyutu havadan görüntülendi. Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, "44 mahallemizde 650 kilometrelik yol ağımızın tamamına yakınında heyelan oldu" dedi.

 Samsun'da felaketin boyutu havadan görüntülendi

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde 23  Ağustos günü öğle saatlerinde meydana gelen ve 2 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan sel felaketinin ardından suların çekilmesiyle yeni görüntüler gelmeye devam ediyor.

Son olarak Salıpazarı İlçe Belediye Başkanı Halil Akgül, sosyal medya hesabından havadan çekilen fotoğrafları paylaştı ve felaketin boyutları bir kez daha gözler önüne serdi. Fotoğraflarda suyun yumuşattığı yamaçtan akan tonlarca toprak 2 katlı binanın duvarına çarparak duruyor. Toprak kütlenin ikinci kata kadar ulaşması ise dikkat çekiyor. Büyük bir şans eseri bu korkunç olayda facia yaşanmadı. Başka bir fotoğrafta ise bir çok mahallenin ulaşımını sağlayan grup yolunu heyelanın  adeta yuttuğu görülüyor. 

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, ilçedeki sel faciasını, "50-60 yılda yaşanan sellerden daha büyük" şeklinde ifade etti ve "Vatandaşımızın mahsulleri çok büyük hasar gördü, fındık ağaçlarımız heyelana kapıldı. Hasatta olan birçok ürün sel suyuyla beraber kayboldu gitti. Salıpazarı ilçe merkezinde de köprülerden taşan sular ilçe merkezindeki esnaf arkadaşlarımıza ve ilçe merkezimize zarar verdi. 44 mahallemizde 650 kilometrelik yol ağımızın tamamına yakınında heyelan var, incelemelerimiz devam ediyor. Ana grup yollarımızda heyelan mücadelemiz sürüyor ve yollarımızın durumu çok perişan, fakat biz öncelikli olarak vatandaşımızın ulaşımını sağlamaya çalışıyoruz" dedi.

Başkan Halil Akgül, ilçede yaşananları "felaket" olarak da nitelendirdi ve "Yağışlarla birlikte toprak zeminin yumuşamasıyla bu felaketler meydana geldi. Altyapıda, menfezlerde, su geçişlerinde çok büyük hasarlar var. Bütün ekiplerimiz, çevre ilçelerden ve Büyükşehirden gelen iş makineleri ile yaraları sarmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

SAMSUN HABER HATTI
 

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA