GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-04-2021 13:59   Güncelleme : 20-04-2021 13:59

Samsun'da FETÖ´den hükümlü eski komutan Koronavirüsten hayatını kaybetti

Samsun´da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 3 kez ağırlaştırılmış hapse mahkum olan eski Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken cezaevinde yakalandığı Koronavirüsten dolayı tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Samsun'da FETÖ´den hükümlü eski komutan Koronavirüsten hayatını kaybetti

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklanan ve 2018 Nisan ayında yargılandığı Samsun 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzenin yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önleme' suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılan Samsun eski Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken hükümlü olduğu Bafra T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda Koronavirüse yakalandı.

Ardından Bafra Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan  Mehmet Şükrü Eken,  27 gün boyunca verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.  Eken'in cenazesi Samsun Cumhuriyet Savcılığı talimatıyla  otopsi işlemleri için Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

SAMSUN HABER HATTI