GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-08-2022 00:40

Samsun'da gölette facia: Öğretmen, kurtarmak istediği imam eniştesiyle boğuldu

Samsun'da Türkçe öğretmeni Ahmet Ceylan, gölette boğulma tehlikesi geçirdiği için kurtarmaya çalıştığı cami imamı olan eniştesi Mustafa Balcı ile birlikte hayatını kaybetti.

Samsun'da gölette facia:  Öğretmen, kurtarmak istediği imam eniştesiyle boğuldu

Samsun'da acı olay Canik ilçesi Çamalan Mahallesi Tahtaçılar bölgesinde meydana geldi. Gümüşhane'nin Kelkit İlçesi Öbektaş İmam Hatip Lisesi Ortaokulu'nda Fen Bilgisi öğretmenliği yapan 28 yaşındaki Ahmet Ceylan, tatil için geldiği Samsun'da Tekkeköy İlçesi Yeniköy Cami imamı olan eniştesi 38 yaşındaki Mustafa Balcı, eşi 35 yaşındaki Hanife Balcı ile birlikte pikniğe gitti.

Daha sonra piknikte serinlemek için gölete giren imam Mustafa Balcı, bir süre sonra boğulma tehlikesi geçirince yardım istedi. Bunun üzerine öğretmen Ahmet Ceylan ile Hanife Balcı da kurtarmak için gölete girdi, ancak suda kayboldu. Çevredeki vatandaşlar tarafından sudan baygın halde çıkarılan 3 kişiden  Mustafa Balcı ve Ahmet Ceylan ambulansla kaldırıldıkları özel hastanede hayatını kaybetti.  Durumu ağır olan Hanife Balcı ise Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.