GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-04-2020 15:20   Güncelleme : 04-04-2020 16:04

Samsun'da gönüllüler sağlık çalışanlarına sperlikli maske üretiyor

Samsun'da, Atakum Gençlik Merkezi'ndeki gönüllü kursiyerler, koronavirüs salgını ile mücadele eden sağlık çalışanlarının ihtiyacını karşılamak için sperlikli maske üretmeye başladı. Üretilen bin adet sperlikli maskeyi de kendilerini ziyaret eden Samsun Valisi Osman Kaymak'a teslim etti.

Samsun'da gönüllüler sağlık çalışanlarına sperlikli maske üretiyor

Samsun Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne bağlı Atakum Gençlik Merkezi'ndeki daha önce çeşitli  kurslara katılan gönüllüler, koronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanları için sperlikli maske üretmeye başladı.

Samsun Valiis Osman Kaymak, sperlikli maske üreten gönüllüleri Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail ve İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç ile birlikte ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Bu sırada gönüllüler, sağlık çalışanları için ürettiği bin adet sperlikli maskeyi Vali Kaymak'a teslim etti. Samsun Valisi Osman Kaymak, burada yaptığı açıklamada, "Koronavirüsle aktif bir şekilde mücadele eden sağlık çalışanlarımız için gönüllü olarak sperlikli maske imal eden siz gönüllüleri kutluyorum. Bu çalışmanız 'Biz Bize Yeteriz Tükiyem'  ruhunun somut bir örneğidir" dedi.

Ardından Vali Kaymak, sperlikli maskeleri sağlık çalışanlarına dağıtılması için Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail ile birlikte İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç'a teslim etti.

SAMSUN HABER HATTI