GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-11-2019 15:22

Samsun'da hamam ve masaj salonları denetlendi

Samsun'un İlkadım Belediyesi Zabıta ve Sağlık Müdürlüğü ekipleri ilçe sınırlarındaki masaj salonları ve hamamları denetledi. 6 işletme hakkında ise yasal işlem başlatıldı.

Samsun'da hamam ve masaj salonları denetlendi

Samsun İlkadım Belediyesi Zabıta ve Sağlık Müdürlüğü ekipleri ilçe halkının kullanımına açık olana hamam ve masaj salonlarına yönelik denetimlerini sürdürüyor. Denetimlerde ise ruhsat, eğitim sertifikası, ustalık belgeleri, sigorta kayıtları, çalışanların emniyet bildirimleri, genel temizlik, hijyenik kurallara uygunluk, sağlık raporları ve işletmelerin fiziki şartları inceleniyor. 

Ayrıca ilçedeki hamam ve saunalar da halk sağlığını tehdit edebilecek her türlü bulaşıcı hastalıklardan korunmak amacıyla alınması gereken tedbirler ile genel temizlik şartlarına bakılıyor. İşletme sahiplerine temizlik, hijyen ve kaliteli hizmet sunmaları hususunda gerekli konularda bilgilendirme de yapan ekipler, uygun olmayan şartların düzeltilip, eksikliklerin giderilmesi için ilgili mevzuat doğrultusunda yasal işlem de yapıyor.

DENETİMLER SÜRECEK

Toplum düzenini sağlayan denetimlerin hassasiyetle sürdürüleceğini belirten İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı, “İlkadım ilçemiz gerek yaşam alanları gerekse sahil şeridi ve tarihi yapısı ile turizm potansiyeli yüksek bir ilçe. Şehrimize dışarıdan gelen yerli yabancı misafirlerin yanı sıra ilçe halkını günlük stres ve yorgunluklarını atıp istirahatlerini yapacakları hamam ve masaj salonlarında istenilen şartlara uygunluğuna yönelik denetim gerçekleştirdik. Bu kapsamda eksikleri tespit edilen işletme sahiplerine uyarılarda bulunarak, ruhsat ve kanunlara aykırı hareket eden 6 işletmeye yasal işlem yapıldı" dedi.

SAMSUN HABER HATTI