25 HAZİRAN 2019 Salı 11:28
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-01-2019 13:24   Güncelleme : 13-01-2019 13:24

Samsun'da hamsi fiyatı sezon rekorunu kırdı

Karadeniz'de hamsi sürülerinin deniz suyunun daha soğuk olduğu Gürcistan, Rusya ve Ukrayna kıyılarına yönelmesi ile tezgahlarda azalan hamsinin fiyatı da arttı. Fırtına nedeniyle av da yapılamayınca Samsun'da tezgahlarda kilosu 20 liraya kadar yükselen hamsi fiyatıyla sezon rekorunu kırdı.

Samsun'da hamsi fiyatı sezon rekorunu kırdı

Karadeniz'in adeta simgesi olan hamsi, yüksek fiyatıyla Samsun'da sezon rekorunu kırdı. Kilosu 20 liraya kadar yükselen hamsinin fiyatı adeta el yakarken, balıkseveler, hamsi sürülerinin yeniden güneye yönelerek bollaşması ve fiyatının ucuzlamasını bekliyor. 

Samsun’un İlkadım ilçesi Kale Mahallesi Kasaplar Caddesi'nde balıkçılık yapan Yasin Akyüz, "Vatandaşı daha önce de uyarmıştık. Hamsi, palamutun bol olmasından dolayı bu sene az çıktı. Deniz suyu sıcaklığının düşmemesinden dolayı da hamsi, suyunun sıcaklığı Orta Karadeniz’e göre daha soğuk olan Gürcistan bölgesine gitti. Hamsi soğuğu seven bir balık. Bu yüzden sıcak suya gelmiyor. O bölgelerde avlanan hamsinin fiyatı da doğal olarak yükseliyor" dedi.

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA