25 MART 2019
Advert
Advert

Samsun'da hastane acilinde doktora yumruklu saldırı

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne görev yapan doktor Hüseyin Tufan Yanık, sırası gelmeden muayene olmak isteyen hastanın yakını tarafından yumruklanarak darp edildi.

Samsun'da hastane acilinde doktora yumruklu saldırı

Olay, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi. Baş ağrısı şikayetiyle hastaneye gelen kadın hastanın  yakını Y.A, iddiaya göre sırada kendilerine öncelik verilmesini istedi. Acil Tıp Asistanı Dr. Hüseyin Tufan Yanık, isteği kabul etmeyince Y.A ile arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Y.A, doktorun başına yumruk atıp hastaneden kaçtı. Yanık, ihbar üzerine gelen polis ekipleri eşliğinde, Gazi Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne giderek darp raporu aldı.

Şikayet üzerine çalışma başlatan polis ekipleri, şüpheli Y.A.'yı gözaltına aldı. İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen Y.A., çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

'NE KADAR EYLEM VE SÖYLEM YAPSAK DA AZALMIYOR, ARTIYOR'

Durumdan haberdar olup, hastaneye giderek Yanık ile görüşen Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, "Gelen bir hastanın yakını hastasına daha önce bakılması gerektiğini söylüyor. Doktorumuzda yoğunluk olduğunu sırayla hastalara bakacağını söylüyor. Bunun üzerine arbede çıkıyor. Bir kaç yumruk atılıyor. Yumruklardan bir tanesi doktorumuzun alnına geliyor. Bu kısımda kızarma ve şişlik vardı. Hemen 'Beyaz Kod' veriliyor ve gerekli işlemler başlatılıyor. Gördüğümde çok üzüldüm. Maalesef bu tür olayları görme sıklığımız çok arttı. Biz azalması yönünde ne kadar eylem ve söylem de yapsak tam tersi bir durumla karşılaşıyoruz" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vatandaş     2019-01-12 Bilemem amma daha dün haberler de İstanbul da bir hastanenin ameliyathanesi nde hasta unutuldu diye haber yapıldı. Bence iyice araştırılmalıdır diye düşünüyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da hastanın mesanesinden 522 gramlık tek parça taş çıktı
Samsun'da hastanın mesanesinden 522 gramlık tek parça taş çıktı
Çakmakla oynayan Aras, yangın çıkardı
Çakmakla oynayan Aras, yangın çıkardı