GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-12-2020 14:04   Güncelleme : 18-12-2020 02:51

Samsun'da hastanede dehşet! Doktora bıçaklı saldırı

Samsun'da 18 yaşındaki H.K adlı genç, acil serviste doktor Celal Ayyıldız'a bıçakla saldırdı. Doktor, saldırganın savurduğu bıçak darbesinden, araya giren polis ve özel güvenlik ekiplerinin müdahalesiyle kurtuldu.

Samsun'da hastanede dehşet! Doktora bıçaklı saldırı

Samsun'da dehşet yaratan olay dün akşam Bafra Devlet Hastanesi acil servisinde meydana geldi. 18 yaşındaki  H.K adlı genç,  kendisiyle ilgilenmediğini öne sürdüğü doktor Celal Ayyıldız ile sözlü olarak tartıştı. Bunun üzerine doktor Ayyıldız durumu hastane polisine bildirdi.

Güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülenen olayda, doktor Ayyıldız görev yerine dönerken H.K adlı genç önüne çıktı. İç cebinden bıçağı çıkarttığı anda ise 1 polis ve 2 özel güvenlik görevlisi müdahalede bulundu. Buna rağmen genç, sağ eliyle bıçağı doktora savurdu. Ancak savurduğu bıçak darbesi doktora isabet etmedi. O anda etkisiz hale getirilen H.K gözaltına alındı ve polis merkezindeki işlemlerin ardından sevkedildiği adliyede nöbetçi mahkemece tutuklandı.

SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN SALDIRIYA TEPKİ
Samsun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından  doktora yapılan bıçaklı saldırıya büyük tepki gösterildi. Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, “16 Aralık 2020 tarihinde saat 21.40’ta Bafra Devlet Hastanesi Acil Servis Hekimimiz Celal Ayyıldız’a yönelik bir saldırı gerçekleşmiştir. Güvenlik görevlilerimiz ve hastane polisimiz tarafından olaya anında müdahale edilerek, saldırgan H.K etkisiz hale getirilmiş, beyaz kod verilerek, saldırgan hakkında gerekli idari ve hukuki süreç başlatılmıştır. Tek tesellimiz, hekimimizin bu saldırıdan yara almadan kurtulmuş olmasıdır. Özellikle sağlık çalışanlarımızın hayatlarını ortaya koyarak, büyük bir mücadele gösterdikleri pandemi döneminde yapılan bu insanlık dışı saldırı hepimizi yaralamıştır. Sağlık çalışanlarımızın en çok desteğe ve morale ihtiyacı olduğu şu günlerde hekimimize yönelik yapılan saldırıyı kınıyor, hekimimize ve Bafra Devlet Hastanesi çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" denildi.

SAMSUN VALİLİĞİ: SALDIRI HEPİMİZİ DERİNDEN YARALADI
Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamada ise olayla ilgili hukuki sürecin yakından takip edileceği belirtildi. AÇıklamada, "Görevi başında saldırıya uğrayan Bafra Devlet Hastanesi Acil Servis Hekimimiz Celal Ayyıldız’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu tür şiddet olaylarının bir daha tekrarlanmaması temennisiyle menfur saldırıyı kınıyoruz. Şiddetin hiçbir bahanesi olmamakla birlikte, özellikle sağlık çalışanlarımızın hayatları pahasına büyük bir mücadele verdikleri bu dönemde yapılan saldırı hepimizi derinden yaralamıştır. Saldırıyla ilgili hukuki süreci yakından takip edeceğiz ve her zaman sağlık çalışanlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz" ifadelerine yer verildi.

SAĞLIK BAKANI'NDAN AÇIKLAMA
Bu arada Sağlık Bakanaı Fahrttin Koca, doktora yapılan saldırıyı sosyal medyadan yaptığı açıklama ile kınadı ve "Samsun Bafra Devlet Hastanesi’nde bir doktor arkadaşımızı görevi başında bıçakla yaralamaya çalışan saldırgan tutuklandı. Bu uğurda canlarını hiçe sayan sağlık çalışanlarımıza saldırmanın izahı olamaz. Şiddetle mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

SAMSUN HABER HATTI