GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-06-2024 09:11   Güncelleme : 09-06-2024 09:11

Samsun'da hastanede saldırıya uğrayan doktorun burnu kırıldı

Samsun'da özel hastanenin acil serisinde görevli Ahmet Kurt, hasta yakınının yumruklu saldırısına uğrayarak burnu kırıldı. Saldırgan yakalandı.

Samsun'da hastanede saldırıya uğrayan doktorun burnu kırıldı

Samsun'daki sağlıkta şiddet olayı Canik ilçesindeki özel bir hastanede meydana geldi. Çocuk doktoru olan ve acil serviste görevli bulunan Ahmet Kurt, salıncaktan düşme sonucu ağır yaralanan 2 yaşındaki M.D.İ.'nin çekilen tomografisini odasında incelerken baba H.İ. ile kardeşi Ş.İ. ile önce sözlü olarak tartıştı.

Ardında beyin kanaması geçirdiği belirtilen M.D.İ’nin Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevkine karar verildi. Kız çocuğu ambulansa konulduğu sırada ise doktor Ahmet Kurt baba H.İ.'nin yumruklu saldırısına uğradı. Burnu kırılan doktor Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken saldırgan baba ve kardeşi polis tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

TABİP ODASI'NDAN KINAMA
Bu arada Samsun Tabip Odası Yönetim Kurulu tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada saldırı olayı kınandı. Açıklamada, "Dün gece, düşme sonucu getirilen 2 yaşındaki kızlarının tomografi sonucunu incelerken çocuğun babası ve amcası tarafından saldırıya uğrayan, burnu kırılan, hayati tehlikesi olan meslektaşımız Dr. Ahmet Kurt'a acil şifalar diliyor, yapılanları kınıyor, suçluların gereken cezayı bir an önce almalarını bekliyoruz" denildi.