GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-02-2021 05:56   Güncelleme : 26-02-2021 05:56

Samsun'da HES kodu olmayan Mecidiye Caddesi'ne giremeyecek

Samsun'da mutasyona uğramış Koronavirüs ile birlikte vaka sayısı giderek artarken valilik, kentin en işlek alışveriş merkezi olan Mecidiye Caddesi'nde, 'Hayat Eve Sığar' (HES) kodu ile giriş uygulaması başlattı. HES kodu olmayanların caddeye sokulmayacağı belirtildi.

Samsun'da HES kodu olmayan Mecidiye Caddesi'ne giremeyecek

Türkiye'de en çok vaka görülen iller arasında 4. sıraya çıkan Samsun'da yeni tedbirler alınmaya başlandı. Bu kapsamda, İngiltere kökenli mutasyona uğramış virüsün de etkisiyle oluşan artışları önlemeye çalışan Samsun Valiliği, kentin en işlek alışveriş merkezi olan Mecidiye Caddesi'nde  'Hayat Eve Sığar' (HES) kodu zorunluluğu getirdi. Bu nedenle Mecidiye Çarşısı giriş ve çıkışları bariyerlerle kapatıldı. Polis ekipleri caddeye girmek isteyenlerin HES kodu uygulamasıyla virüs taşıyıp taşımadığını kontrol ederken, izolasyonda olması gerektiği halde dışarıda bulunanları da tespit ediyor. HES kodu bulunmayanlar ise caddeye alınmıyor.

Bu arada Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Emniyet Müdürü  Ömer Urhal ile birlikte alınan tedbirleri yerinde görmek için Mecidiye Caddesi'nde incelemelerde bulundu.  Vatandaşlara yapılan HES kodu sorgulamalarını da izleyen Vali Dağlı,  caddeye olan yan yol bağlantılarını da kontrol ederek buradaki çalışmaları takip etti.

SAMSUN HABER HATTI