23 MAYIS 2019 Perşembe 19:43
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 16-11-2018 16:32   Güncelleme : 16-11-2018 16:32

Samsun'da içme suyu fiyatına 'sürpriz indirim'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, kentte kullanılan içme suyu fiyatına 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren indirim uygulanacağını açıkladı.

Samsun'da içme suyu fiyatına 'sürpriz indirim'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, belediye meclisinin bugün gerçekleştirilen oturumunda her ay su fiyatlarına uygulanan 'otomatik zam' uygulamasının kaldırıldığını, 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle de  konut ve iş yerlerinde kullanılan su fiyatında indirim yapılacağını duyurdu. 

Başkan Şahin konuşmasında, "Buradan Samsunumuza, 17 ilçemize 2 müjde vereceğiz. Bunlardan birincisi, hane halkında yüzde 40 ve üzeri seviyede engelli olan bir vatandaşımız varsa bunu belgelemek kaydıyla yüzde 50 su indiriminden faydalanacaktır. Bu indirimden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız SASKİ ve SASKİ şube müdürlüklerine belgeleriyle müracaat etmeleri gerekmektedir. Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız. Engelleri birlikte aşacağız. Bu kararımızla hem sosyal belediyecilik, hem de engelli vatandaşlarımız için pozitif ayırımcılık yapmış oluyoruz. Samsunumuza hemşerilerime hayırlı olsun. Bugün ikinci ve çok önemli bir kararı daha yine birlikte alacağız. Her ay su fiyatlarına uygulanan otomatik zam uygulamasını kaldırdığımızı açıklamıştık. Şimdi çok daha önemli bir kararı birlikte alacağız. Konut ve işyerlerinde kullanılan su fiyatlarında 01 0cak 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yüzde 15 indirim yapıyoruz. Samsunumuza ve hemşerilerimize hayırlı olsun" dedi.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA