GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-05-2020 15:54   Güncelleme : 10-05-2020 15:54

Samsun'da ırmakta kaybolan gencin cansız bedeni bulundu

Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde köprüden atladığı Yeşilırmak'ta kaybolan 26 yaşındaki İlyas C.'nin cansız bedeni dalgıç polisler tarafından bulundu.

Samsun'da ırmakta kaybolan gencin cansız bedeni bulundu

Samsun'un Çarşamba İlçesinde dün meydana gelen acı olayda, 26 yaşındaki İlyas C. adlı genç, bir arkadaşına sosyal medya üzerinden attığı görüntü kaydıyla 'helallik' isteyip Ali Fuat Başgil Köprüsü'nden Yeşilırmak'a atladı.

Akıntıyla birlikte kaybolan genç, Samsun Emniyet Müdürlüğü Su Altı Arama Grup Amirliği'ne bağlı polis ve Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Arama Kurtarma Timine bağlı dalgıç ekipleri tarafından dün yapılan aramalara rağmen bulunamadı. Ara verilen çalışmalara ise bugün tekrar başlandı. 

Aramalarda kaybolan gencin cansız bedeni ise tarihi yaya köprünün ayağında bulundu ve otopsi yapılmak üzere Çarşamba Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Gencin, sevgilisinden ayrıldıktan sonra bunalıma girdiği ve yaşamına son verdiği öne sürüldü.

SAMSUN VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA
Bu arada gencin cansız bedenine ulaşılmasıyla ilgili Samsun Valiliği'nin sosyal medya hesabından açıklama yapıldı. Açıklamada, "Çarşamba ilçemizde 09.05.2020 günü Ali Fuat Başgil Köprüsü’nden Yeşilırmak Nehrine atlayan İ.C. isimli vatandaşımızın cansız bedeni, bu sabah Balık Adamlarımız tarafından yine Çarşamba ilçemizdeki Tarihi Köprünün ayağında bulunmuştur. Cansız bedenine ulaşılan vatandaşımıza Allah'tan rahmet, ailesine sabırlar ve başsağlığı diler, arama çalışmalarını kısa zamanda sonuçlandıran Polis Balık Adamlarımıza, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekibimize, AFAD personelimize ve görev alan herkese teşekkür ederiz" denildi.

SAMSUN HABER HATTI