24 EYLÜL 2018

Samsun´da iş sağlığı ve güvenliğine sanatsal bir bakış!

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Fidan Tonza, iş sağlığı ve güvenliğine dikkat çekmek için “Gördüğüm” isimli seramik ve enstalasyon sergisi açtı.

Samsun´da iş sağlığı ve güvenliğine sanatsal bir bakış!

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Galerisi'nde iş sağlığı ve güvenliğine dikkat çekmek amacıyla açılan ve seramikten yapılan yüzlerce eldivenden oluşan 'Gördüğüm" adlı sergiye öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Sesli ve video gösterisi eşliğindeki sergiyi iş sağlığı ve güvenliğine dikkat çekmek için açtığını belirten Seramik ve Cam Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Fidan Tonza, “Çalışmamda iş kazalarında artan kayıplara dikkat çekmek istedim. Sergimde iş ve emeği çağrıştıran ses ve görüntü de kullandım. Burada farklı bir düzenleme ile yüzlerce oluşturulmuş seramik iş eldivenleri var. Gelenlerin bu konuya dikkatlerini çektiğimi düşünüyorum” dedi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Eker ise serginin çok başarılı bir çalışma olduğunu kaydederek, “Fidan Hocamıza iş kazalarına gösterdiği hassasiyet için teşekkür ederim” diye konuştu.

Sergi 10 gün boyunca Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Galerisinde gezilebilir.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 2 kadının cesedi bulundu
2 kadının cesedi bulundu
Vahşet: Eşini ve oğlunu öldürüp kaçtı
Vahşet: Eşini ve oğlunu öldürüp kaçtı