20 ŞUBAT 2019
Advert
Advert

Samsun'da jandarma, hastanelerde görev almaya başladı

Son yıllarda sağlık alanında şiddetin önüne geçebilmek İçişleri Bakanlığı tarafından artık hastane polislerinin yanı sıra jandarma da görev yapmaya başladı. Bu kapsamda Samsun'da 3, Çarşamba ve Bafra'da 1'er kamu hastanesinde jandarma ekipleri görev aldı.

Samsun'da jandarma, hastanelerde görev almaya başladı

Ülke genelinde son yıllarda sağlıkta yaşanan şiddet ve saldırıların önlenmesi için bir dizi önleyici tedbirler alınmaya başladı.İçişleri Bakanlığı tarafından artık kamu hastanelerinde görevli hastane polislerinin yanı sıra polis ile birlikte jandarma da görevlendirildi. 

Samsun'da başlayan uygulamada Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gazi Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanes, Çarşamba Devlet Hastanesi ve Bafra Devlet Hastanesi'nde jandarma personelleri polis memurları ile görev alıyor. Hastane polislerinin yanında 1 rütbeli jandarma personeli ile 1 er görev yapıyor. Herhangi şiddet olayınında jandarma personeli polisle birlikte hareket ederek duruma müdahale edecek.

SAMSUN VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Bu arada konuyla ilgili Samsun Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, ""Ülkemiz genelinde hastanelerde meydana gelen şiddet olaylarının önlenmesi maksadıyla, İçişleri Bakanlığının kamu hastanelerinde görev yapan hastane polislerinin yanı sıra jandarma personeli tarafından da takviye edilmesi talimatı üzerine; İlimizde günlük ortalama 500 ve üzeri acil hasta kabul eden, Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gazi Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Çarşamba Devlet Hastanesi ve  Bafra Devlet Hastanesi'nde, Samsun İl Jandarma Komutanlığı tarafından Valilik Olur’u ile iki (2) jandarma personeli görevlendirilerek uygulamaya başlanılmıştır" denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da restoran sahibinin bileğini kıran 3 şüpheli tutuklandı
Samsun'da restoran sahibinin bileğini kıran 3 şüpheli tutuklandı
Eş cinayetinden 20 yıl yattı, evinde ölü bulundu
Eş cinayetinden 20 yıl yattı, evinde ölü bulundu