ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 18-11-2019 16:35   Güncelleme : 19-11-2019 16:16

Samsun'da kablo hırsızları kovalamacada yakalandı

Samsun'un Havza, Kavak ve Ladik İlçelerinde 11 ayrı haberleşme ve enerji nakil' kablosu hırsızlığı yapan ve son işlerinde jandarmanın 'dur' ihtarına uymayarak kaçan 3 şüpheli kovalamaca sonunda yakalandı.

Samsun'da kablo hırsızları kovalamacada yakalandı

Samsun'un Havza ilçesi Mismilağaç, Karameşe, Boyalı, Şeyhler, Güvercinlik, Yeşilalan, Kavak'ın Akbelen, Tekkeköy ile  Ladik'in Aslantaş Mahallelerinde 2017-2019 yılları arasında haberleşme ve enerji nakil kablolarını keserek hırsızlık yapan, kurulan 10 adet Fotokapan sistemiyle görüntülerinden kimlikleri tespit edilen N.D. İ.Y. ve E.Y., son işlerinde jandarmanın 'dur' ihtarına uymayarak kaçtı, ancak kovalamaca sonunda Kavak ilçesinde yakalandı.

Samsun İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı İstihbarat ve KOM Şube Müdürlükleri ile Kavak İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından oluşturulan özel ekip tarafından, hırsızlıkta kullandıkları suç aletleriyle yakalanan şüpheliler, faili meçhul olan  11 ayrı olayı da kendilerinin gerçekleştirdiklerini itiraf etti. 

Bu arada soruşturma kapsamında bu kişilerin sattığı malzemeleri aldığı belirtilen Havza ilçesindeki 2 hurdacı dükkanına da eş zamanlı operasyon düzenlendi. Dükkanda hırsızlıkta kullanılan araç ile yakılmış vaziyette 5 kilo bakır tel bulundu. 3 şüpheli tutuklandı.

SAMSUN HABER HATTI