GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-03-2021 14:46   Güncelleme : 27-03-2021 14:46

Samsun'da kamyonun açılan damperi PTS direğine çarptı

Samsun'da, kamyon açılan damperi, araç trafiğinin yoğun olduğu Ordu karayolu üzerindeki Plaka Tanıma Sistemi (PTS) kameralarının bulunduğu direğe çarptı. Kamyonun yan devrildiği ve PTS sisteminin parçalanan demir aksamlarının yola saçıldığı kazada büyük bir facianın eşiğinden dönüldü.

Samsun'da kamyonun açılan damperi PTS direğine çarptı

Samsun'da, bir otomobilden saniye saniye kaydedilen kaza Samsun'un Tekkeköy İlçesi Atatürk Bulvarı Ordu karayolu üzerinde meydana geldi. Hüda D.'nin kullandığı 55 AEZ 777 plakalı kamyonun açılan damberi, Recepoğlu kavşağındaki Plaka Tanıma Sistemi (PTS) kameralarının bulunduğu direğe çarptı.

Trafiğin yoğun olduğu bölgede kamyon, çarpmanın etkisiyle devrilerek yan yattı, PTS direği de parçalarak yola savruldu. Bu sırada büyük bir şans eseri aralarında mesafe olan araçlar durdu ve olası bir zincirleme kaza yaşanmadı. Büyük bir facianın uzun atlatıldığı kazada hafif yaralanan kamyon sürücüsü  özel bir hastaneye kaldırıldı.

Yolun kapanması nedeniyle Samsun-Ordu karayolu bir süreliğine ulaşıma kapandı ve uzun araç konvoyları oluştu. Kamyonun çekilmesi ve yolun temizlenmesinin ardından trafik tekrar ulaşıma açıldı.

SAMSUN HABER HATTI