ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 13-01-2020 17:34

Samsun'da kan donduran vahşetin detayları ortaya çıktı

Samsun'da öldürüldükten sonra parçalanarak çöp konteynerlerine atılan bir erkeğe ait cesedin kimliğinin belirlenmesine çalışılıyor. Yapılan ilk otopsi bilgilerine göre, cesedin kafasında darp sonucu kırıklar meydana geldiği anlaşıldı. Alınan parmak izlerinde herhangi bir kimlik bilgisine ulaşılamayan kişinin yabancı uyruklu olabileceği belirtilirken, cesetten alınan DNA örnekleri Trabzon Adli Tıp Grup Başkanlığı'na gönderildi.

Samsun'da kan donduran vahşetin detayları ortaya çıktı

Samsun'un İlkadım İlçesi Reşadiye Mahallesi Ilgaz Sokak'ta dün akşam belediye temizlik işçileri tarafından çöp konteynerinde ceset parçaları bulundu. Durum hemen polise bildirildi ve gelen ekipler inceleme yaptı. 

İKİ KONTEYNERE BIRAKILMIŞ
İncelemelerde, 40 yaşlarındaki bir erkeğe ait cesedin kafasının ve vücudunun bazı parçaları siyah torba içinde olduğu, ancak ayakları ve kollarının ise  bulunmadığı belirlendi. Bunun üzerine araştırmalar genişletildi ve aynı mahallenin Çaykara sokak üzerinde de bekçilerin tarafından başka bir konteynerde diğer kayıp vücut parçaları da bulundu.

KAMERA KAYITLARI İNCELENİYOR
Kimliğinin tespit edilmeye çalışılan cesedin parçaları otopsi yapılmak üzere Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Bölgedeki tüm güvenlik kamera kayıtları da incelemeye alındı. Ayrıca siyah poşetlerin satıldığı marketlerdeki kayıtların da incelendiği öğrenildi.

YABANCI UYRUKLU OLABİLİR
Kan donduran vahşet ile ilgili olarak yapılan ilk otopsi bilgilerine göre, cesedin kafasında darp sonucu kırıklar meydana geldiği ve iç kanama olduğu tespit edildi. Sert bir cisimle kafasına vurulduğu değerlendirilen cesetten alınan parmak izinden ise herhangi bir kimlik bilgisine ulaşılamadı. Bu nedenle bu kişinin yabancı  uyruklu olabileceği belirtildi. 

DNA ÖRNEKLERİ ALINDI
Bu arada cesetten alınan cesetten alınan bazı DNA örnekleri incelenmek üzere Trabzon Adli Tıp Grup Başkanlığı'na gönderildi.

SAMSUN HABER HATTI