GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-03-2021 19:00   Güncelleme : 25-03-2021 19:00

Samsun'da kapı kapı karantina denetimi

Samsun'da tüm uyarılara rağmen evlerinde izolasyonda olması gerekirken dışarıya çıkarak vaka sayılarını arttıran Covid-19 tanılı ve temaslılara yönelik denetimler sıklaştırıldı. Sağlık ve güvenlik ekipleri kapı kapı dolaşarak kontrollerini sürdürürken, buna rağmen son 24 saatte 5 karantina kaçağı yakalanarak filyasyon ekiplerine teslim edildi.

Samsun'da kapı kapı karantina denetimi

Samsun'da Koronavirüs salgınıyla mücadelede sağlık ve polis görevlilerinden oluşan 50 kişilik ekip, evde karantinada bulunması gerekenlere denetim yaparak virüsün yayılmasını ve vakaların artmasını engellemeye çalışıyor.

Ancak tüm uyarılara rağmen evlerinde izolasyonda bulunmaları gereken biri yabancı 5 kişi HES uygulamasında yakalandı. Bu kişiler adli ve idari para cezasına çarptırılarsk filyasyon ekiplerine teslim edildi.

50 EKİP DENETİMDE
Samsun Valisi Zülkif Dağlı, kontrollü normalleşme döneminde yürütülen Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde devam eden Tematik Denetimlerin yanısıra koronavirüs hastası veya temaslısı olup da evlerinde izolasyonda olması gerekenlere yönelik denetimlerin aralıksız sürdürüldüğünü ve sürdürülmeye de devam edeceğini belirtti. Bir günde 50 izolasyon denetim ekibi ile bin 511 virüs temaslısının ikametlerinde kontrol edildiğini dile getiren Vali Dağlı, "Covid-19 hastası olmakla birlikte hastanede yatış gerektirmediği için evde tedavisi devam edenler ile temaslı olup evde izolasyonda olması gereken vatandaşlarımız; sevdikleriniz başta olmak üzere herkesin iyiliği için lütfen izolasyon sürecinde dışarı çıkmayın ve kurallara uyun" çağrısında bulundu.

VALİ UYARDI
İl genelindeki vakaların son durumu, aşılama çalışmaları ve izolasyonda olması gereken vatandaşlara yönelik denetimlerin görüşüldüğü Covid-19 Değerlendirme Toplantısı'nda da konuşan Vali Dağlı, vaka sayılarının arttığı bu süreçte, bulaş oranının çok yüksek olması nedeniyle taziye ziyareti yapılmamasını, cenaze namazı ve defin işlemlerinin mümkün olan en az sayıda kişi ile en kısa sürede yapılmasına dikkat edilmesini de istedi.

SAMSUN HABER HATTI