GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-02-2021 13:40   Güncelleme : 17-02-2021 13:46

Samsun'da kar esareti! Açılan yollar kar yağışıyla yeniden kapandı

Samsun'da yoğun kar yağışı özellikle kırsalda bulunan mahallelerde hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Bu bölgelerde kar kalınlığı 80 santimetreyi aştı. Belediye ekipleri kardan kapanan 263 mahalle yolunu ulaşıma açtı, ancak kar yağışının devam etmesi sonucu 162 mahalle yolu tekrar kapandı.

Samsun'da kar esareti! Açılan yollar kar yağışıyla yeniden kapandı

Samsun'un 17 ilçesinde etkili olan kar yağışı yüksek kesimlerde devam ediyor. Özellikle kırsal mahallelerdeki kar kalınlığının 80 santimetreyi aşması, hayatı olumsuz yönde etkilemeye başladı. Tellerde biriken kar nedeniyle çok sayıda elektrik direğinin devrilmesi sonucu bazı mahallelerde kesintiler yaşanıyor.

Bazı hasta ve hamile vatandaşlar yolların kapanması sonucu zor durumda kalırken, ekipler yolların açılması için büyük çaba gösteriyor. Ekipler, Alaçam ilçesi Vicikler Mahallesi’nde ulaşım sağlanamayan hastayı evinden alıp 112 ekiplerine teslim etti. Canik ilçesi Gölalan Mahallesi’nde de kar yağışı nedeniyle yolu kapalı olan diyaliz hastası için seferber olan ekipler, vatandaşı sağlık merkezine ulaştırdı. Ayrıca yollarda tipiye yakalananların kurtarılması için de büyük mücadele veriliyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, dün kardan kapanan 263 mahalle yolunu ulaşıma açtı, ancak yoğun kar yağının artması nedeniyle 162 mahalle yolu tekrar kapandı. Bu yolların açılması ve açık olanların da kapanmaması için iş makinelerinin 7/24 çalıştığı belirtildi.

SAMSUN HABER HATTI