GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-04-2020 02:08   Güncelleme : 29-04-2020 03:17

Samsun'da karantinaya alınanlara Vali'den moral ziyareti

Almanya ve Ürdün'den Samsun'a getirilerek yurtta karantinaya alınan 362 Türk vatandaşına Samsun Valisi Osman Kaymak 'Moral' ziyaretinde bulundu. Yurt binasının pencerelerine çıkanları eliyle selamlayan Vali Osman Kaymak, sağlık ve bakım konularıyla ilgili görevlilerden bilgi aldı.

Samsun'da karantinaya alınanlara Vali'den moral ziyareti

Almanya ve Ürdün'de koronavirüs nedeniyle uçak seferlerin durdurulması sonucu mahsur kalan ve THY uçağıyla getirildikleri Samsun'daki KYK Münevver Ayaşlı Öğrenci Yurdu'nda karantinaya alınan 362 Türk vatandaşa Vali Osman Kaymak moral ziyaretinda bulundu.

Yurttaki odalarının pencerelerine çıkan vatandaşları  eliyle selamlayan Samsun Valisi Osman Kaymak,  sağlık ve bakım konularıyla ilgili yetkililerden bilgiler de aldı. Vali Kaymak, Samsun'da misafir edilen vatandaşların sağlık durumlarının iyi olduğunu belirterek, 'Devletimiz, koronavirüs nedeniyle yurtdışından vatanına dönmek isteyen vatandaşlarımızı getirerek, burada 14 gün boyunca gözlem altına aldı. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılandığını yerinde gördük. İhtiyaçların karşılanmasında emeği geçen Gençlik ve Spor, Sağlık, AFAD Müdürlüğümüze, Kızılaya ve tüm kurumlarımıza teşekkür ederim. Vatandaşlarımızı inşallah sağlıklı bir şekilde memleketlerine uğurlayacağız" dedi.

"Devletimizden başka devlet, bayrağımızdan başka bayrak yok" diyerek, vatandaşlardan dualarını eksik etmemelerini isteyen Vali Osman Kaymak, ayrıca Abdurrahman Sezgin ve Hatice Taş'ın doğum gününü görüntülü konuşarak kutladı ve sağlıklı, mutlu ve uzun bir ömür diledi.

SAMSUN HABER HATTI