ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 28-12-2020 15:24   Güncelleme : 28-12-2020 15:24

Samsun'da kardeş cinayeti!

Samsun'da babalarından kalan arazinin sürülmesi konusunda çıkan kavgada başına aldığı darbe sonucu hastaneye kaldırılan Vedat Demirbaş, 25 gündür verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. Daha önce adli kontrol şartıyla serbest bırakılan ağabey Yaşar Demirbaş tutuklandı.

Samsun'da kardeş cinayeti!

Samsun'un Bafra İlçesi'ndeki acı olay Müstecep Mahallesi'nde 25 gün önce meydana geldi. İddialara göre, 50 yaşındaki Vedat Demirbaş, ölen babalarından kalan araziyi ağabeyi 64 yaşındaki Yaşar Demirbaş'ın sürdüğünü görünce yanına giderek 'Bana ait alanı sürme' diyerek uyardı. Bunun üzerine kardeşler arasında çıkan tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine evli ve 2 çocuk babası ağabey Yaşar Demirbaş, kendisine orak ile saldırdığını öne sürdüğü kardeşini darp etti. Başına aldığı darbeler sonucu kanlar içinde kalan ve bekar olduğu belirtilen  Vedat Demirbaş, önce Bafra Devlet Hastanesi'ne, durumunun ağırlaşması üzerine de Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak Vedat Demirbaş, 25 gün boyunca verdiği yaşam mücadelesini kaybetti. 

Bu sırada daha önce yakalandıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Yaşar Demirbaş,  kardeşinin ölümü üzerine jandarma ekipleri tarafından tekrar gözaltına alındı ve çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

SAMSUN HABER HATTI