GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-12-2019 16:36   Güncelleme : 06-12-2019 16:54

Samsun'da katledilen saha bekçisi toprağa verildi

Samsun'un Terme İlçesi'ndeki Yaban Hayatı Geliştirme Sahası'nda kaçak avcıların ateş etmesi sonucu hayatını kaybeden Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği'nde görevli Yüksel Berk toprağa verildi. Cenaze törenine katılan Samsun Valisi Osman Kaymak, 32 yıldır saha bekçisi olarak görev yapan Berk'in tabutuna omuz verdi.

Samsun'da katledilen saha bekçisi toprağa verildi

Samsun'un Terme İlçesi Gölyazı Mahallesi Çobanyatağı bölgesindeki Yaban Hayatı Geliştirme Sahası'nda dün akşam meydana gelen olayda,  Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği'nde  32 yıldır saha bekçisi olarak görev yapan 56 yaşındaki Yüksel Berk, rutin kontroller sırasında avcı kıyafetli gruba 'dur' ihtarında bulundu.

Ancak gruptan yivsiz tüfekle açılan ateş sonucu başından vurulan 3 çocuk babası Berk olay yerinde hayatını kaybetti. Kaçak avcı grubu ise olay yerinden kaçtı. Jandarmanın yaptığı araştırmalar sonunda ise katil zanlısı oldukları iddia edilen M.A, İ.T.ve E.T. yakalanarak gözaltına alındı.

Hayatını kaybeden  Yüksel Berk için ise bugün Samsun'un Terme ilçesi Dutluk Mahallesi'nde cenaze töreni düzenlendi. Merkez Camii'nde düzenlenen törene Berk'in ailesi, yakınları, Samsun Valisi Osman Kaymak, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun Emniyet Müdürü Ömer Urhal, Doğa Koruma ve Milli Parklar Samsun 11. Bölge Müdürü Hasan Terzioğlu da katıldı. Berk'in ailesine taziyede bulunan Vali Osman Kaymak, Yüksel Berk'in Türk bayrağına sarılı tabutuna da omuz verdi.

SAMSUN HABER HATTI