GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-12-2019 22:59   Güncelleme : 29-12-2019 23:44

Samsun'da kayıp 2 çocuk bulundu

Samsun'un Atakum ilçesinde evlerinden ayrıldıktan sonra bir daha kendilerinden haber alınamayan 9 yaşındaki Muhammet Gültek ile 7 yaşındaki İnanç Efe Kartal bulundu. 2 çocuk ailelerine teslim edildi.

Samsun'da kayıp 2 çocuk bulundu

Samsun'un Atakum İlçesine 10 kilometre uzaklıktaki Küçükkolpınar Mahallesinde oturan 9 Muhammet Gültek ile  İnanç Efe Kartal Kolpınarspor Futbol Kulübü'ndeki antrenman sonrası döndükleri evlerinde yemek yedikten sonra dolaşmak için sokaya çıktı. Saat 14.00'den bu yana kendilerinden haber alınamayan 2 çocuk için arama çalışmaları başlatıldı. Jandarma ve polislerin yanı sıra mahalle sakinlerinin de katıldığı arama çalışmalarından bir sonuç çıkmadı. Bu nedenle iki çocuğun fotoğrafları sosyal medyada da paylaşılarak bulunması için adeta herkes seferber oldu.

Kaybolduktan 11 saat sonra ise iki çocuğun bulunduğu açıklandı. Küçükkolpınar Mahallesi Muhtarı Ersin Elbir, Samsun Haber Hattı'na yaptığı açıklamada, bulunan çocukların polis eşliğinde ailelerine teslim edildiğini söyledi. Çocukların  yürüyerek İlçe merkezine gittikleri, burada bilgisayar oyun salonunda vakit geçirdikleri, ardından sokağa çıktıklarında polis tarafından farkedilmesi sonucu bulunduğu belirtildi.

SAMSUN HABER HATTI