GÜNDEM
Giriş Tarihi : 02-01-2020 16:20   Güncelleme : 03-01-2020 01:14

Samsun'da kayıp Alzheimer hastası aranıyor

Samsun'un Çarşamba ilçesinde 4 gün önce evinden ayrılan alzheimer hastası 88 yaşındaki Azmi Bayar, yapılan tüm arama çalışmalarına rağmen bulunamadı.

Samsun'da kayıp Alzheimer hastası aranıyor

Samsun'un Çarşamba ilçesine 21 kilometre uzaklıktaki Ordubaşı Mahallesi'nde yaşayan ve alzheimer hastası olduğu belirtilen  88 yaşındaki Azmi Bayar 4 gün önce dolaşmak için çıktığı evine bir daha dönmedi. Ailesi tarafından kayıp başvurusu yapılan Bayar yapılan tüm arama çalışmalarına rağmen bulunamadı.

Jandarma ekiplerinin yanı sıra mahalle sakinlerinin de katıldığı arama kurtarma çalışmalarının ormanlık alanlarda ve dere kenarlarında sürdürüldüğü belirtildi. Ancak  kayıp Azmi Bayar'ın izine rastlanmadı. Aramaların devam ettiği açıklandı.

VALİLİKTEN AÇKLAMA

Bu arada Samsun Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Çarşamba İlçesi Ordubaşı Mahallesi Sindel Mevkiinde ikamet eden alzheimer hastası Azmi Bayar isimli vatandaşımızın kaybolduğu bilgisinin oğlu Yusuf Bayar tarafından resmi makamlara bildirilmesi üzerine aynı gün ekipler oluşturularak arama faaliyetlerine başlanmıştır. Hali hazırda 56 Jandarma, 14 AFAD ve 5 dalgıç personeli ile arama çalışmalarına devam edilmektedir. Dalgıçlar tarafından Göksu Deresinde arama çalışmaları yapılmakta olup ayrıca havanın durumuna göre helikopterle havadan arama çalışmaları yapılacaktır. Azmi Bayar isimli vatandaşımızı görenlerin 112 Acil Çağrı Merkezini aramaları önemle rica olunur" denildi.

SAMSUN HABER HATTI