GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-05-2019 03:30

Samsun'da kayıp Ecrin'i arama çalışmaları durduruldu

Samsun Valiliği, Vezirköprü ilçesinde evinin önünde oyun oynarken kaybolan 1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz'ın 9 gün süren arama çalışmalarının yeni bulgulara ulaşıncaya kadar durdurulduğunu açıkladı.

Samsun'da kayıp Ecrin'i arama çalışmaları durduruldu

Samsun Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, 7 Mayıs günü saat 21.00'de  Vezirköprü Kaymakamlığınca İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nün aranarak, ilçe merkezine 32 kilometre uzaklıkta bulunan Alancık Mahallesi’nde 1,5 yaşlarında Ecrin Kurnaz isimli çocuğun kayıp olduğu bilgisi verildiği hatırlatıldığı vurgulandı.

Açıklamada şöyle denilidi; "Kayıp bilgisi alınır alınmaz Samsun AFAD ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından arama çalışmalarına başlanmıştır. UMKE ekiplerinin de destek verdiği arama çalışmalarında kadavra köpeği, canlı arama köpeği ve iz takip köpekleri de kullanılmıştır. Ayrıca bölgede havadan helikopterle arama çalışmaları ve Samsun Deniz Limanı Şube Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği’ne bağlı 5 kişilik dalgıç ekibi tarafından da olay bölgesinde kıyı arama çalışmaları yapmıştır. Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcılığı tarafında adli soruşturma devam ettirilmektedir. 16.05.2019 Perşembe günü saat 18.00 itibariyle arama çalışmalarına ara verilmiştir. Yeni bir bilgi ve bulguya ulaşıldığı takdirde arama çalışmalarına devam edilecektir" denildi.

SAMSUN HABER HATTI