GÜNDEM
Giriş Tarihi : 24-11-2019 13:07

Samsun'da 'Kimsesizler evi' yapılacak, kalanlara GPS takılacak

Samsun'un İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Sosyal sorumluluk projesi kapsamında 'Kimsesizler Sığınma Evi'ni hayata geçireceklerini, burada kalanların üzerine ise kaybolduklarında bulunmaları için GPS takip cihazı takılacağını söyledi.

Samsun'da 'Kimsesizler evi' yapılacak, kalanlara GPS takılacak

Samsun'un İlkadım Belediyesi, sokakta kalan sahipsiz ve kimsesiz vatandaşlar için ‘Kimsesizler Evi’ projesini hayata geçirecek. Hazırlık aşamasındaki projeyle kış günlerinde evsizlerin barınma ihtiyaçları karşılanacak. Her türlü donanıma sahip olacak Kimsesizler Evi, sosyal belediyecilik anlamında da Samsun'da bir ilk olma özelliğini taşıyacak. 

Kimsesizler Evi’nde kalacak olan vatandaşların yeme-içme, kışlık ve yazlık giyecek ihtiyaçlarının Sosyal Yardım Müdürlüğü tarafından ‘Hayır Çarsı’ ve hayırsever vatandaşların yardımlarıyla karşılanacağını açıklayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Bu yapacağımız yapı ile psikolojik, ekonomik veya sosyal durumundan dolayı belirli bir ikamet yeri olmayan ve soğuk kış aylarında sokakta veya terk edilmiş mekânlarda yaşayan vatandaşlara barınma, beslenme, sağlık ve ayni yardımlar ile hayata tutunmalarını sağlayacağız. Vatandaşlarımız gördükleri evsizleri, Alo: 153 hattına bildirmeleri halinde Zabıta ekipleri tarafından bulundukları yerden araçlarla alınarak misafir edilecekler. Kimsesiz vatandaşlarımız buradan hiçbir ücret vermeden yatacak yemek ihtiyaçlarını karşılayacak, aynı zamanda dışarıda gezmelerine olanak sağlayacak sistem ile kayboldukları takdirde üzerlerine takılan GPS takip sistemi ile bulundukları yerden alınarak tekrar sosyal yaşam alanlarına götürülecek. Gayemiz ilçemizdeki kimsesiz  ve sahipsiz vatandaşlarımıza yardımcı olmak" dedi.

SAMSUN HABER HATTI