GÜNDEM
Giriş Tarihi : 07-06-2024 15:00

Samsun'da kırsal mahallede yaşayan çocuklara etkinlik

Samsun Büyükşehir Belediyesi, “Mahallemizde Etkinlik Zamanı” kapsamında kent merkezine uzak bölgelerde yaşayan öğrenciler için etkinlikler gerçekleştirildi.

Samsun'da kırsal mahallede yaşayan çocuklara etkinlik

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Kadın Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nün koordinasyonunda “Mahallemizde Etkinlik Zamanı” kapsamında Asarcık ilçesi Alişar İlkokulu ve Acısu Değirmencioğlu İlkokulunda öğrencilere yönelik etkinlik düzenlendi.

19 Mayıs Üniversitesi Tiyatro Topluluğu öğrencileriyle yapılan iş birliğiyle düzenlenen etkinliklerde Aile Danışma ve Eğitim Merkezi'nde görevli psikologlar; çocukları tiyatro ve etkinliklerle buluştururken velilere de aile içi iletişim konusunda sunumlar yapıldı, atölyelerde de çeşitli faaliyetler düzenlendi. Çocuklara tiyatro gösterileri ve çeşitli oyunlar eşliğinde pamuk şeker, patlamış mısır, çikolata ve çeşitli hediyeler sunularak keyifli vakit geçirmeleri sağlandı. Etkinlik sonunda nostaljik, elle çevrilen dönme dolaplar ve okul için kitap köşeleri oluşturularak çocuklara kitaplar hediye edildi.